Nuotr.: Kauno diena/Eitvydas Kinaitis

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus mažiau nei trims minutėms, Vilniaus „Kibirkštis“ (7-0) turėjo dviženklį deficitą, tačiau nepaisant to Valdo Gecevičiaus auklėtinės po dviejų pratęsimų 89:85 (19:20, 16:15, 10:17, 25:18, 11:11, 8:4) palaužė Kauno „Aistes-LSMU“ (4-3) ir užsitikrino pirmąją vietą po dviejų ratų.

Foto galerija

„Kibirkštis“ intrigą atkūrė ketvirtojo kėlinio pabaigoje. Gabija Meškonytė surinko 6 taškus iš eilės, Justina Kraujūnaitė smeigė tritaškį ir iki ketvirčio pabaigos likus 40 sekundžių, vilnietės atsiliko 68:70.

Likus 9 sekundėms, „Kibirkšties“ komandai priklausė paskutinė ataka, tačiau nieko nelaukusi Morgan Pullins atliko reidą krepšio link ir pelniusi sunkius taškus rezultatą išlygino – 70:70. K. Druskytė dar spėjo atlikti sudėtingą metimą su ketvirčio sirena, tačiau jis tikslo nepasiekė ir ekipos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Pratęsimo metu rungtynės vyko taškas į tašką, o „Aistės-LSMU“ apčiuopiamą pranašumą įgijo tik pačioje pabaigoje. Milda Sauliųtė pataikė abu baudų metimus, Karolina Kazočiūnaitė pridėjo taškus iš po krepšio ir prasidėjus paskutinei minutei, šeimininkės pirmavo 79:76.

Vis tik likus 13 sekundžių, G. Meškonytė užbaigė ataką greitajame puolime ir sumažino „Kibirkšties“ atsilikimą iki minimumo (79:78). Po šio epizodo viešnios pradėjo taikyti tyčinių pražangų taktiką, bet Gabijos Šėgždaitės ranka nesudrebėjo.

Vis tik tyčia prasižengė ir šeimininkės, tačiau Urtė Slavinskaitė tyčia prametė antrąjį metimą, o M. Pullins atkovojo kamuolį puolime ir išplėšė antrąjį pratęsimą – 81:81.

Būtent jo metu „Kibirkštis“ ir perlaužė rungtynes. G. Meškonytė pelnė 3 taškus, M. Pullins realizavo vieną baudą, o U. Slavinskaitė pataikė dvitaškį ir viešnios įgijo 6 taškų persvarą (87:81). Po tokio smūgio kaunietės į rungtynes sugrįžti nebepajėgė bei turėjo pripažinti varžovių pranašumą.

„Aistėms-LSMU“ ši nesėkmė itin apmaudi, mat pergalės atveju Roko Kandratavičiaus auklėtinės būtų užsigarantavusios antrąją vietą po dviejų ratų ir tuo pačiu patekimą į Karalienės taurės finalą, vyksiantį vasario mėnesį.

Nugalėtojų gretose įspūdingai žaidusi M. Pullins pelnė 27 taškus (11/19 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 2/4 baudų metimų), atkovojo 16 ir perėmė 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, 5 kartus suklydo ir surinko 38 naudingumo balus.

„Aistės-LSMU“: Kristė Druskytė 23 (8/15 dvit., 7 atk. kam., 9 kld.), Karolina Kazočiūnaitė (4/6 dvit.) ir Greta Tamašauskaitė po 12, Gabija Šėgždaitė 11, Vaida Ruseckienė 10 (4/6 dvit.).

„Kibirkštis“: Morgan Pullins 27 (11/19 dvit., 16 atk. kam., 7 per. kam., 38 naud. bal.), Gabija Meškonytė 22 (7/15 dvit., 1/6 trit.), Ieva Šimkutė 9.