Nuotr.: Augustas Didžgalvis

Sunkiausią sezono etapą išgyvenanti Klaipėdos „Fortūna“ penktadienį laukiančią akistatą su MultiGyn Moterų lyderėmis pasitinka stipriai nukraujavusi. Uostamiesčio klubui dvikovoje su dar vietiniame fronte nepralaimėjusia Vilniaus „Kibirkštimi“ padėti negalės čiurnos traumą patyrusi rezultatyviausia pirmenybių krepšininkė Lina Mikelevičienė, taip pat abejojama dėl Brigitos Gudelionytės dalyvavimo rungtynėse.

18
29
80%
4/5
15

Vidutiniškai po 18,5 taško renkanti L. Mikelevičienė iš rikiuotės iškrito keturioms savaitėms, tuo metu geriausiai dėl kamuolių „Fortūnos“ gretose kovojanti B. Gudelionytė (vid. po 6,8 atk. kam., 5 rezultatas lygoje) šią savaitę nesitreniravo dėl ligos. Nepaisant netekčių, „Fortūnos“ vyr. treneris Vilius Stanišauskas į situaciją bando žvelgti pozityviai.

„Ruoštis sekasi sunkiai, – atsiduso su tinklalapiu „Moterulyga.lt“ bendravęs V. Stanišauskas. – Duosime šansą jaunimui, tegul žaidžia ir tobulėja.“

Nelengvoje situacijoje atsidūręs V. Stanišauskas jaunosiomis savo auklėtinėmis pasitikėjimą išreiškė ir paskutiniame mače su Rygos TTT. 15-metė Dominyka Gerkytė žaidė 10 minučių, MultiGyn Moterų lygoje debiutavusi 16-etė Žaneta Gustytė aikštėje praleido pusantros minutės, 17-metės Kamilė Mickutė rungtyniavo 14 minučių, Dovilė Jankauskaitė – 17, Evelina Milašiūtė – 20, o Gustė Drakšaitė – 24.

Šios šešios krepšininkės kartu išmetė 11 metimų, iš kurių tikslą pasiekė tik 2, į bendrą „Fortūnos“ kraitį atnešę 5 taškus.

„Gal joms kažkiek trūksta pasitikėjimo savimi. Per treniruotę jos žaidžia prieš žaidėjas, kurios yra patyrusios, tokias kaip Andrą Gabalytę, Agnę Černeckytę, L. Mikelevičienę ir atrodo visai neblogai, bet rungtynėse jos į aikštę išeina tokios išsigandusios, nepasitikėdamos savimi, nors ir aš sakau joms: „Žaiskite, aš jumis pasitikiu. Turite galimybę mesti į krepšį, agresyviai ginkitės, jūsų akys turi degti.“ Tikiuosi, jog po truputį jos persilauš“, – vylėsi V. Stanišauskas.

Brigita Gudelionytė
Nuotr. V. Petrikas

Jis tikisi, jog asmeniškai pasisekęs mačas su TTT bus savotiškas postūmis po ligos į rikiuotę grįšiančiai B. Gudelionytei, kuri kartais vengia mesti į krepšį. Pavyzdžiui, pirmoje sezono akistatoje su Kauno „Aistėmis-LSMU“ 20-metė puolėja per 28 minutes nė karto neatakavo krepšio, tačiau sugriebė 11 kamuolių. Antrajame mače su kaunietėmis ji žaidė 33 minutes, išmetė 5 metimus bei atkovojo 10 kamuolių.

Lapkričio pabaigoje vykusiose rungtynėse su Rygos „Stradina Universitate“ B. Gudelionytė per 32 minutes po dukart netaikliai atakavo krepšį iš dvitaškio ir tritaškio zonų, tačiau atkovojo net 18 kamuolių ir užfiksavo karjeros rekordą.

„Čia yra sunkus dalykas. Kiekvienai sakau, jog galite mesti į krepšį, tuo labiau, jog per treniruotes pataikote. Galbūt per rungtynes ji irgi mažiau savimi pasitiki, nors prieš Rygos TTT komandą ji tikrai išmetė nemažai metimų ir taškų pelnė, – apie 19 taškų pelniusią (5/12 metimai) auklėtinę atsiliepė V. Stanišauskas. – Tai – savotiškas postūmis į priekį ir tikiuosi, kad ji pradės daugiau žiūrėti į krepšį, tuo labiau, kad ji dabar buvo tikrai neblogoje formoje. Gaila, kad susirgo.“

Jo treniruojamai ekipai minėta akistata su moterų Eurolygoje žaidžiančia TTT baigėsi skaudžiu pralaimėjimu 39:104. Latvės nepavejamai nurūko po ilgosios pertraukos, iki kurios klaipėdietės atsiliko 27:46. Visgi antroje mačo pusėje „Fortūna“ pelnė viso labo 12 taškų, kai daugkartinės Latvijos čempionės surinko net 61.

„Tiesiog Rygos komanda pamatė, kad nebus čia jau labai paprasta, todėl trečiajame ir ketvirtajame kėliniuose pradėjo daug agresyviau gintis, naudojo zoninį spaudimą, kas mums yra neparanku, ypač jaunoms žaidėjoms, kurios turi mažiau patirties. Norėjosi duoti ir joms pažaisti prieš tokią komandą, dėl to toks ir rezultatas“, – kalbėjo „Fortūnos“ strategas.

Andra Gabalytė
Nuotr. Vytautas Petrikas

Į paskutinių 2018-ųjų metų rungtynių išvyką pasileidžianti „Fortūna“ 18.30 val. prasidėsiančioje kovoje „Ryto“ arenoje mėgins įkąsti čempionate visas septynerias rungtynes laimėjusiai „Kibirkščiai“.

Nedaug trūko, jog vilnietės būtų įveiktos pirmajame tarpusavio susitikime Klaipėdoje, kuomet trečiojo kėlinio pabaigoje rezultatas dar buvo lygus 44:44. Tačiau tuomet Klaipėdos komanda nebeatlaikė per lemiamą ketvirtį ir suklupo 55:66.

„Pirmajame mače jos pabėgo dėl to, kad pavargo mūsų pagrindinės žaidėjos, o jaunimas, kaip ir sakau, ir tose rungtynėse nepridėjo tos energijos, šviežumo. „Kibirkštis“ vis tiek turi šiek tiek platesnę rotaciją, tuo pasinaudojo ir laimėjo rungtynes, – teigė V. Stanišauskas. – „Kibirkštis“ – gera komanda, turi stiprią priekinę liniją, turi gynėjas, kurios agresyviai ginasi nuo galinės linijos. Tikrai stipri komanda.“

Penktadienį pateikusi staigmeną Vilniuje ir nutraukusi keturių pralaimėjimų seriją, „Fortūna“ turėtų šansą aplenkti šiuo metu trečioje vietoje esančią Ukmergės „Vilkmergę“, turinčią viena pergale daugiau.