Nuotr.: Asmeninio archyvo
Nuotr. Asmeninio archyvo

Mėnesio viduryje „Siemens“ arenoje Kauno „Aistės-LSMU“ triumfavo Karalienės taurės finale ir priminė, kad dar 1993 metais įkurtas Viktorijos krepšinio klubas vėl pajėgus kovoti dėl aukščiausios prabos apdovanojimų.

Ši pergalė ypatingai nudžiugino vieną iš klubo įkūrėjų, dalininkų ir rėmėjų – Vytą Snarskį. Žinomas verslininkas, politikas, Kauno miesto nusipelnęs pilietis teigia, kad džiaugsmingos akimirkos, kuomet „Aisčių-LSMU“ kapitonė Kristė Druskytė į viršų kėlė nugalėtojų taurę, akimirksniu priminė buvusias klubo pergales. O jų būta daug.

„Emocijos ypatingos – geros, tokios dėl kurių verta gyventi, – sakė V. Snarskis. – Mane jau pats finalas maloniai džiugino, nes matėsi daug Kauno klubo sirgalių. „Siemens“ arenoje sutikau ir garsius moterų krepšinio trenerius Vydą Gedvilą bei Algį Paulauską. Malonu, kad moterų krepšinio bendruomenė vėl turėjo džiugių akimirkų pabendrauti ir, aišku, pamatyti gražų, sportinį reginį.

Kalbant apie rungtynes, širdyje tikėjau, kad galime įveikti Vilniaus krepšininkes. Jos visgi viso sezono metu yra favoritės, tik prisipažinsiu – bijojau, kad mūsų jauna ir ambicinga komanda neperdegtų. Noriu pagirti tuo pačiu visą komandą, trenerius, žaidėjas, kurios taip solidžiai sužaidė. Treneriai, aišku, matėsi dirigavo komandai kaip iš natų.“ 

– Kokį įspūdį apskritai palieka šis sezonas? 
– Jeigu žiūrėtume ciklais, tai šis sezonas įspūdingas, imant 5 metų laikotarpį. Aišku, tam yra objektyvios priežastys. Visų pirma – džiaugiamės kasmet didėjančia Kauno miesto savivaldybės parama. Šįmet turime solidžius rėmėjus, kurie taipogi prideda didelės jėgos formuojant komandą.

Antra priežastis – puiki lyga, puikios galimybės rungtyniauti naujoje tarptautinėje lygoje. Žaisti su stipriausiomis Latvijos bei Estijos komandomis yra šventė visam Lietuvos krepšiniui. Be abejonės, išėjo į gerą visam krepšiniui, kad moterų lygą pradėjo globoti Lietuvos krepšinio federacija. Pagyvėjimą matome jau dabar, o perspektyvų plėtoti moterų krepšinį yra dar daug. Reiktų nepamiršti ir buvusios moterų lygos vadovės Audros Ginelevičienės, padėkoti jai padarytą darbą moterų krepšinyje.

Kauno moterų krepšinio klubo pavadinimai nuo 1993 metų:

  • 1993-1995 m. „Viktorija“;
  • 1995-1999 m. „LKKI-Viktorija“;
  • 2000-2007 m. „LKKA Viktorija“;
  • 2007-2008 m. „Aistės-Atletas“;
  • 2009-2013 m. „LKKA-Aistės“;
  • 2013-2015 m. „Aistės-LSU-Paradis“;
  • 2016-2018 m. „Aistės-LSU“;
  • 2018-2019 m. „Aistės-LSMU“.
– Kiek, Jūsų nuomone, Kaunui reiškia turėti reprezentacinę moterų krepšinio komandą?
 Kaip kaunietis, aš galvoju, kad tai reiškia daug. Turime Kauno „Žalgirį“, aišku, nekvestionuojamas klausimas – komanda numeris vienas. Bet moterų krepšinio komanda tikrai reprezentuoja miestą, turi galimybę sugrąžinti miestą į tuos laikus, kai mūsų komanda buvo ir Lietuvos čempionė. Dabar galvoju vėlgi yra renesansas Kauno moterų krepšinyje ir mane, kaip miestietį, tai tikrai džiugina. Jeigu miestas turi stiprią vyrų komandą, be abejonės, taip turėtų būti ir su moterų krepšiniu. Visi kartu jas turime palaikyti, puoselėti, ugdyti ir, aišku, garsinti miestą ir per moterų krepšinį.

– Kiek to optimizmo likusiai sezono daliai Lietuvos čempionate prideda iškovota Karalienės taurė? 
– Žinote, sporte prognozuoti yra labai sunku, taip – norime dabar ir Lietuvos čempionate pasirodyti kuo geriau. Baltijos lygoje netrukus laukia svarbios kovos. Bet žiūrint į turnyrinę lentelę – 2 vieta tarp stipriausių 3 šalių komandų – tai didis įvertinimas komandai, miestui. Aišku, atkrintamosiose rungtynėse gali nutikti visko, bet mes, tikri kauniečiai, moterų krepšinio mylėtojai, komandą palaikysime kas benutiktų. 

Prisimenu, sezono pradžioje kažkiek buksavome ir patyrėme kelis neplanuotus pralaimėjimus, bet tikėjimo komanda tas nesumažino. Šiuo metu komanda tiek sportine prasme, tiek komplektacijos atrodo įspūdingai. Kartu su kitais Kauno klubo VIP nariais kiekvienų rungtynių laukiame vis nekantriau (juokiasi).

Komanda surinko istorinį biudžetą. Ar jaučiate, kad keičiasi miesto ir apskritai aplinkinių požiūris į moterų krepšinį?
– Taip, keičiasi ir čia reiktų padėkoti klubui ir aplink jį supantiems žmonėms, kad eina, stengiasi. Per tuos 5 metus, kaip Jūs sakote, nuveikta tikrai daug. Man kartais keistai atrodo kitų miestų komandos, kurios gavę vos mažesnį finansavimą ima galvoti apie komandos uždarymą, išėjimą iš aukščiausios lygos. Klubas tuo ir pasižymi, kad būna visokių laikų – gerų, blogų, vidutinių. Bet esant sunkiam momentui niekas neišsilaksto ir nebėga, tarkime, nuo sunkaus darbo. 

Mūsų atveju, pats procesas miestą ilgą laiką tenkino. Dirbome su universitetais, su jaunimu, biudžetą planuodavome pagal savo galimybes ir tas atrodo mažai pastebimas darbas tapo nuosekliu tramplinu būsimoms pergalėms. Kasmet jautėme miesto tikėjimą ir didesnį finansavimą, kurio dėka klubas kasmet pritraukdavo stipresnes žaidėjas. Aišku, visada norėtųsi daugiau, bet yra miesto biudžeto galimybės. Bet jeigu miestas ir toliau taip didins apsukas, tai galima paskui pagalvoti, kad komanda galėtų žaisti Europos taurėje. Kodėl gi ne.

– Kur „Aisčių-LSMU” komanda galėtų atsidurti ilgalaikėje perspektyvoje?
– Negaliu pasakyti kur norėtų ir kur galėtų būti. Norai su galimybės visą laiką sunkiai sutampa, ypač klubiniame sporte, kur daug lemia pinigai, bet Europos taurėje galėtų žaisti. Aišku, ne taip greitai, nes tikrai reikėtų daugiau solidesnių rėmėjų, didesnės miesto paramos. Pavyzdžiui, apie Eurolygą šiai dienai galvoti dar tikrai per anksti. Reikia praeiti žemesnes pakopas. Bet būtų labai malonu, jog miesto komanda galėtų atstovauti Kaunui ir Europos taurėje. Turėdami ilgalaikį finansinį stabilumą, galime tikrai mąstyti apie didesnius tikslus.

– Komandos viduje vyrauja pamąstymai apie pavadinimo keitimą. Kokia yra idėja ir kokia būtų to nauda?
– Idėja tokia, kad sporte Kaune, o gal net ir Lietuvoje, labiausiai yra žinomas „Žalgirio” vardas. Mes su Petru (klubo direktoriumi Petru Aleksoniu – Red.) tokią temą išsikėlėme jau seniai. Norime, kad komanda maksimaliai sietųsi su Kauno miesto identitetu. Daugiau integruotųsi į būsimas miesto pergales visose srityse. Šiuo metu mes matome, kad turime vyrų komandą „Žalgiris”, turime moterų rankinio komandą „Žalgiris”, turime futbolo komandą „Žalgiris”, gal ir moterų krepšinio komanda „Žalgiris” būtų patraukliau?

Klubas per 27 gyvavimo metus yra keitęs pavadinimus ir tas kažkiek atspindėjo tų laikų įvairias realijas. Keitėsi finansavimo šaltiniai, klubo struktūra, todėl tai yra normalus periodas kiekvienai sportinei organizacijai. Šiuo metu matome, kad klubas yra gerame kelyje, todėl ir pavadinimo klausimas tampa vis aktualesnis. Bet įvykių nenorime forsuoti, norėtųsi šį klausimą išgvildenti su Kauno moterų klubo bendruomene.

Svarbiausia, kad pavadinimas, komandos identitetas pilnai atspindėtų Kauno miestą, jo augimą ir aukštus tikslus visose srityse.


Rodyti komentarus
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 0

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.

Turnyrinė lentelė Perg. Pral.
A
1 11 0
2 8 2
3 4 7
4 4 7
5 0 11
 
Rėmėjai
Informaciniai Rėmėjai