Nuotr.: Dainius Lukšta

Iki „Huawei Moterų lygos“ B diviziono finalo Kauno „LSU-Kauno“ krepšininkės nebuvo pralaimėjusios nė vienerių rungtynių. Vis dėlto Vilniaus universiteto krepšininkės, ko gero, buvo arčiausiai, jog įrašytų pirmąjį pralaimėjimą kaunietėms.

Fotogalerija

Patyrusios Rasos Kreivytės auklėtinės finalo mače po atkaklios kovos 68:57 (20:15, 15:17, 17:13, 16:12) palaužė VU krepšininkes, baigė sezoną laimėjusios 20 kartų, nepralaimėjusios nė karto ir iškovojo čempionių titulą.

Viena naudingiausių čempionų gretose buvo Kornelija Balčiūnaitė, kuri per 35 minutes surinko 10 taškų (5/6 dvit.), 16 atkovotų bei 4 perimtus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus, 2 klaidas ir 29 naudingumo balus.

K. Balčiūnaitė tapo naudingiausia reguliariojo sezono žaidėja.

Nugalėtojoms Neringa Birietienė pridėjo 26 taškus (10/14 dvit., 6/8 baud.), po 2 atkovotus bei perimtus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus, 6 klaidas ir 29 naudingumo balus.

N. Birietienė buvo išrinkta rezultatyviausia B diviziono žaidėja. Jai taip atiteko finalo MVP apdovanojimas.

Paklausta, ką jai reiškia tokie asmeniniai apdovanojimai, N. Birietienė džiaugėsi, tačiau labiau akcentavo komandos rezultatus.

„Aišku, jog smagu, tačiau svarbiausia, jog komanda nugalėjo. Labai džiaugiamės, laukėme šio titulo“, – kalbėjo žaidėja.

VU nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Justina Miknaitė, kuri per 34 minutes pelnė 15 taškų (4/9 dvit., 1/4 trit., 4/6 baud.), atkovojo bei prarado po 6 kamuolius ir surinko 11 naudingumo balų.

Mačą geriau pradėjo vilnietės, kurios po Austėjos Širšinaitytės dvitaškio pirmavo 10:4, tačiau Kauno klubas atsakė galinga atkarpa 21:5 bei po pirmojo kėlinio turėjo 5 taškų pranašumą (20:15).

4

Vis dėlto VU krepšininkės be kovos pasiduoti nežadėjo, antrajame kėlinyje „LSU-Kauno“ ekipai pirmaujant 27:20, vilnietės pelnė 8 taškus be atsako, o Ugnė Kučinskaitė dvitaškiu persvėrė rezultatą (28:27).

Ketvirtį kaunietės užbaigė atkarpa 8:4 bei į pertrauką išėjo turėdamos vieno metimo pranašumą (35:32).

Po pertraukos komandos toliau žygiavo koja kojon, o iki trečiojo kėlinio pabaigos likus 3 minutėms Aušrinė Belickaitė dvitaškiu persvėrė rezultatą (45:44). Visgi ketvirtį kaunietės užbaigė spurtu 8:0 ir po Dovilės Lukšienės dvitaškio pirmavo 7 taškais (52:45).

Po dar vieno taiklaus D. Lukšienės dvitaškio „LSU-Kauno“ persvara pasiekė 11 taškų (56:45), tačiau vilnietės nepasidavė, atsakė spurtu 7:0 ir po A. Širšinaitytės tolimo šūvio likus 4 minutėms priartėjo iki 4 taškų (56:52).

Vis dėlto tai buvo viskas, ką sugebėjo nuveikti VU, kaunietės spurtavo 8:1 bei likus minutei po D. Lukšienės dvitaškio įgijo 11 taškų pranašumą (64:53), kurio vilnietės panaikinti nebesugebėjo.

Po pergalės kauniečių vyr. trenerė R. Kreivytė pripažino, kad jeigu iki tol čempionate vieną po kitos skynė lengvas pergales, tai finale prieš VU merginas reikėjo paprakaituoti.

„Visų pirma, tai jums būtų liūdna žiūrėti, jeigu sudaužytume varžoves į vienus vartus. Reikėjo padaryti labiau įtemptas rungtynes, aišku, mes nesistengėme tokių daryti. Visą sezoną mes su nuliu pralaimėjimų praėjome ir pagaliau atėjo tokia komanda, kuri davė kovą ir buvo labai sunku.

Mūsų merginoms nesigavo tai, ką jos galėjo padaryti, įsivėlėme į kovą. Nepakrito tritaškiai, kuo mūsų komanda labai pasižymi. Praradus pasitikėjimą svarstyklės pradėjo svyruoti“, – po pergalės kalbėjo strategė.

Tuo metu VU strategė Loreta Berūkštienė teigė, jog mačo pabaigoje pritrūko tikslumo, tačiau džiaugėsi pasiekta antrąja vieta.

„Tiesiog nepavyko užbaigti metimų rezultatyviai. Jeigu būtume pataikiusios tuos metimus, viskas galėjo pasisukti kitaip. Taip pat gynyboje nenusiėmėme kamuolių ir tai lėmė, kad jos atitrūko.

Vis dėlto tai buvo labai geras sezonas, merginos padarė labai didelį darbą, kuomet sugrįžo po 3 mėnesių pertraukos“, – kalbėjo trenerė.

Po finalo taip pat buvo išrinktas simbolinis finalo ketverto startinis penktetas. Į jį pateko: A. Širšinaitytė, Rita Žilinskaitė, N. Birietienė, K. Balčiūnaitė ir Gerda Raulušaitytė.

„VU“: Justina Miknaitė 15 (4/9 dvit., 6 atk. kam., 6 kld.), Ugnė Kučinskaitė 10 (3/9 dvit.), Austėja Širšinaitytė (4 rez. perd., 6 kld.) ir Giedrė Ulytė po 8, Agnė Bobinaitė 7 (2/6 trit., 5 atk. kam.).

„LSU-Kaunas“: Neringa Birietienė 26 (10/14 dvit., 6/8 baud., 5 rez. perd., 6 kld., 29 naud.), Dovilė Lukšienė 19 (7/14 dvit., 1/6 trit., 4 per. kam.), Kornelija Balčiūnaitė 10 (5/6 dvit., 16 atk. kam., 4 per. kam., 29 naud.), Eglė Malašauskė 7 (9 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.).