Nuotr.: „Aistės-LSMU“
Nuotr. „Aistės-LSMU“

Vis intensyviau spalio 5-ąją prasidedančiam naujajam Multi-Gyn lygos sezonui besirengianti Kauno „Aisčių-LSMU“ komanda išsirinko komandos vedles. Kapitonės pareigos buvo patikėtos 26-erių metų Lietuvos rinktinės lengvojo krašto puolėjai Kristei Druskytei. Vice-kapitonės poziciją 26-ajame „Aisčių-LSMU“ sezone užims dvidešimtmetė atakuojanti gynėja Deimantė Žukaitė.

Praėjusį savaitgalį Druskininkuose vykusiame tradiciniame moterų krepšinio turnyre, skirtame legendinio moterų krepšinio trenerio Algio Gedmino atminimui, Kauno „Aisčių-LSMU“ ekipa iškovojo pirmąjį sezono trofėjų.

Pirmosiose rungtynėse 65:63 palaužusios Baltarusijos čempiones Minsko „Cmoki“ krepšininkes, antrosiose 59:55 nugalėjusios kaimyninės šalies vicečempiones Minsko „Horizont“ ir trečiosiose 58:65 nusileidusios Vilniaus „Kibirkšties“ komandai. „Aisčių-LSMU“ krepšininkės užsitikrino pirmąją turnyrinės lentelės vietą ir sekmadienį į palubes kėlė nugalėtojų taurę. Naudingiausia šio turnyro žaidėja buvo pripažinta naujoji „Aisčių-LSMU“ kapitonė Kristė Druskytė.

Po pirmojo draugiškų rungtynių ciklo išbandymo naujosios Kauno „Aisčių-LSMU“ vedlės pasidalijo mintimis apie komandos narių joms patikėtas pareigas ir nenumaldomai artėjantį naująjį krepšinio sezoną.

– Neseniai komandos narės jums, Kriste, patikėjo kapitonės pareigas. Jūs, Deimante, buvote išrinkta ekipos vice kapitone. Ką tai jums reiškia?
– (KristėMan tai yra labai svarbu. Tai ne šiaip sau pareigos. Jos manimi pasitikėjo, kad galiu būti kaip tiltas tarp jų – žaidėjų ir trenerių. Ačiū komandai, tad bandysiu jų nenuvilti.
– (Deimantė) Tikrai labai džiugu, kad komandos draugės taip įvertina. Tai prideda pasitikejimo savimi.

– Ar prieš prasidedant naujajam sezonui tokios pareigos prideda tam tikros formos įtampos, daugiau atsakomybės?
– (Deimantė) Ne, įtampos nėra, atsakomybė galbūt šiokia tokia ir yra, jeigu Kristė kažką pamiršta, reikia priminti, galbūt kažką pasakyti, pagelbėti. Aš labiau rūpinuosi smulkmenomis,  veikla už salės (šypsosi).

– (Kristė) Įtampos tikrai ne, atsakomybės - žinoma. Pasikartosiu, kad tai yra ne šiaip sau pareigos. Tai bendradarbiavimas su žaidėjomis, su treneriais. Komunikavimas tarpusavyje, ko trūksta, ko reikia. Kartais ne visos išdrįsta pasakyti treneriui tam tikrus dalykus, tad tam visos komandos balsui aš stengsiuosi atstovauti.

– Komanda kartu treniruojasi nuo rugpjūčio 27 dienos, praėjusį savaitgalį triumfavote draugiškame trenerio Algio Gedmino atminimui skirtame turnyre Druskininkuose. Kaip šiai dienai vertintumėte komandos pasirengimą ir vidinį klimatą?
– (Kristė) Pasirengimas vyko ir vyksta tikrai sklandžiai ir, žinoma, su gera nuotaika, tad ir komandos klimatas tikrai labai geras.

– (Deimantė) Labai džiugu, kad pavyko gan anksti pradėti pasiruošimą sezonui. Kol kas viskas nuteikia optimistiškai, intensyviai ruošiamės artėjančioms kovoms, komanda rimtai nusiteikusi, viskas vyksta pagal planą.

Komandos klimatas tikrai geras, visos žaidėjos kažkiek žino, pažįsta viena kitą, dauguma merginų kartu žaidė rinktinėse ar kitose komandose, o tai tik padeda labiau vienai kitą pažinti. Šiek tiek apčiuopiamiau jaučiasi šioks toks amžiaus skirutmas tarp kai kurių žaidėjų, tačiau kol kas problemų nekyla, visos sutaria puikiai tiek aikštelėje, tiek ir už jos ribų.

Deimantė Žukaitė
Deimantė Žukaitė
Nuotr. „Aistės-LSMU“

– Naują, 26-ąjį, sezoną „Aistės” pasitinka permainomis. Natūrali žaidėjų rotacija, naujas Multi-Gyn čempionatas, kuriame dalyvausite. Kokiomis nuotaikomis ir viltimis tikitės startuoti?
– (Deimantė) Žaidėjos nuolat ateina ir išeina, tai yra normalu, nėra lengva išlaikyti dvylika žaidėjų komandoje ištisus metus. Tačiau dėl to tik įdomiau ir esamoms žaidėjoms, ir naujoms. Laukia išties įdomus sezonas, manau, tiek pačiai lygai, tiek žaidėjoms. Naujas formatas, naujos komandos ir, mano nuomone, tikrai sustiprėjęs  čempionatas. Laukiam sezono pradžios, nuotaikos labai geros, tikimės, kad varžyboms būsime pasiruošusios geriausiai.

– (Kristė) Tikslai visada yra tik aukščiausi. Kitaip ir negali būti. Ir startuoti stengsimės visu pajėgumu. Tam sunkiai ir dirbam, kad tie rezultatai, tas startas būtų tik teigiamas.

– Klubinis sezonas dar neprasidėjo, tad ir numatyti tolimas perspektyvas sudėtinga. Visgi kokius minimalius ir maksimalius tikslus jūs, kaip simbolinės ekipos vedlės, keltumėte „Aistėms-LSMU”?
– (Kristė) Nėra minimalių ar maksimalių tikslų. Yra tik aukščiausi ir teigiami tikslai. Kai taip sunkiai dirbi, stengies iš visos širdies, ką panos ir daro per treniruotes, tai apie aukščiausius tikslus nesvajoti būtų absurdas. Be to, mes sportininkės, kam sportuoti ir stengtis, kai neišsikeli pačių aukščiausių tikslų.

– (Deimantė) Labai sunku prognozuoti dar neprasidėjus varžyboms, neaišku, kiek pajėgios bus varžovės, tačiau tikslas yra vienas - kelti nugalėtojų taurę į viršų.

Apie čempionių taurę svajoti leidžia ir išaugusi parama „Aisčių-LSMU“ klubui. Net 70 procentų šio sezono biudžeto sudarys Kauno miesto savivaldybės parama, kuri, anot ekipos vice kapitonės, yra svarus potencialių pergalių garantas, galintis suburti gerą komandą ir profesionalų trenerių štabą. Deimantei Žukaitei antrino ir naujoji „Aisčių-LSMU“ kapitonė: „Smagu turėti tokią nuostabią komandą bei trenerių štabą. Be tokios Kauno miesto savivaldybės paramos būtų sunku net pasvajoti apie tokią sudėtį. Pats didžiausias ir nuoširdžiausias ačiū jiems!“ 

Artimiausiu metu Kauno „Aisčių-LSMU“ komanda sužais draugiškas rungtynes su legendinės Lietuvos krepšininkės ir Europos čempionės Jurgitos Kaušaitės treniruojama „Dolphins“ komanda iš Švedijos bei „Olimpia“ iš Baltarusijos. Planuojama, jog iki spalio penktąją startuosiančio naujojo Multi-Gyn moterų čempionato Kauno ekipa dar sužais penkerias draugiškas rungtynes.


Rodyti komentarus
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 0

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Turnyrinė lentelė Perg. Pral.
A
1 11 0
2 8 2
3 4 7
4 4 7
5 0 11
 
Rėmėjai
Informaciniai Rėmėjai