Nuotr.: Augustas Didžgalvis

Rungtynių pabaigoje užsitrigusi Vilniaus „Kibirkštis“ (7-5) patyrė skaudžią nesėkmę Baltijos pirmenybėse. Be vidurio puolėjos Ievos Šimkutės besivertusio Valdo Gecevičiaus auklėtinės namų mače 69:76 (13:18, 23:14, 21:12, 12:22) antrąkart šį sezoną turėjo pripažinti Rygos „Stradina Universitate“ (7-4) krepšininkių pranašumą.

Foto galerija

Gabijai Meškonytei ketvirtojo kėlinio viduryje pelnius du taškus, rezultatas buvo lygus 67:67, bet nuo to momento vilnietės keturias minutes nesugebėjo įmesti į krepšį – pro šalį skriejo penki metimai iš žaidimo.

Negana to, likus žaisti mažiau nei dvi minutes, „Kibirkštis“ dėl išnaudoto pražangų limito prarado rezultatyviausiai žaidusią Morgan Pullins, kuri per 33 minutes surinko 25 taškus (8/12 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 3/5 baudos), atkovojo 6 kamuolius, išprovokavo 7 pražangas, 4 kartus suklydo bei įsirašė 27 naudingumo balus.

Galiausiai ledus puolime vilniečių gretose pralaužė Livija Sakevičiūtė, įmetusi dvitaškį ir sumažinusi „Kibirkšties“ deficitą iki minimalaus – 69:70. Kitoje atakoje Dalia Donskichytė neleistinai sustabdė Sindiją Kudulę, kuri realizavusi abi baudas kilstelėjo RSU persvarą iki 72:69.

Paskui L. Sakevičiūtės metimas tikslo nepasiekė, Anna Buša neklydo nuo baudų metimų linijos, po minutės pertraukėlės D. Donskichytės tolimas šūvis skriejo pro šalį ir Rygos ekipos laimėjimą įtvirtino dar du taškus pridėjusi Arta Fridenberga.

„Kibirkštis“ pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 44-51, o po savo krepšiu varžovėms leido atkovoti 16 kamuolių, kai pačios puolime sugriebė 15. Taip pat RSU metė 24 baudas, iš kurių realizavo 21, tuo metu vilnietės nuo šios atžymos realizavo 5 iš 9 metimų.

Laimėjusi Latvijos ekipa išstūmė vienomis rungtynėmis daugiau sužaidusią „Kibirkštį“ iš trečiosios pozicijos turnyrinėje lentelėje.

„Kibirkštis“: Morgan Pullins 25 (10/14 metimai), Gabija Meškonytė 13 (6/16 metimai, 10 atk. kam.), Livija Sakevičiūtė 10 (9 atk. kam.).

RSU: Ilze Gofrida 19 (6/15 metimai, 12 atk. kam.), Anna Buša (4/13 metimai) ir Arta Fridenberga (10 atk. kam.) – po 15, Guna Lagzdina 13 (9 atk. kam., 4 rez. perd.).