Nuotr.: LKF
Nuotr. LKF

Baltijos lygos rungtynėmis „Šiaulių-Vilmers“ moterys Estijoje pradės naująjį sezoną, jį pasitinkančio su nauju tituliniu rėmėju, atsinaujinusia sudėtimi ir vadovaujamos naujo trenerių štabo.

Rugsėjo pradžioje į pirmąją treniruotę susirinkusi komanda pasiruošimo cikle sužaidė ketverias rungtynes su labai aukšto lygio varžovėmis iš Latvijos, Ukrainos ir Lietuvos, tačiau neteko ir vienos krepšininkės – dėl atsinaujinusios traumos Šiaulius paliko legionierė iš Ispanijos. Todėl naująjį sezoną „Šiauliai-Vilmers“ pasitiks dar nepilnos sudėties, o šiuo metu yra ieškoma papildymo. 

Į klausimus apie prasidedantį „Šiaulių-Vilmers“ sezoną, tarpsezoniu nuveiktus darbus, tikslus, sudėtį ir biudžetą svetainei bcsiauliai.lt atsakė komandos vadovas Mindaugas Stankevičius.

– Kokiomis nuotaikomis pasitinkate sezoną?
– Sezonas yra tarpsezonio atspindys, jo metu pasimato, kaip sekėsi pasiruošti, sudėlioti komandos sudėtį, pasiruošti kovoms, todėl jo pradžios visada laukiame nekantriai, bet su nedideliu jauduliu. Subūrėme naują kolektyvą, komanda užsivedusi, todėl nuotaikos yra tikrai geros. 

Šiemet vėl varžysimės dvejuose frontuose – dalyvausime ne tik „Moterų lygos“ čempionate mūsų šalyje, tačiau ir Baltijos čempionate (WBBL), kur varžysimės su varžovėmis iš Latvijos bei Estijos. Merginos gaus geros tarptautinių varžybų su pajėgiomis komandomis patirties, kuri, tikimės, pravers svarbiausiose sezono kovose.

– Kokie keliami sezono tikslai „Šiaulių-Vilmers“ moterų komandai? 
– Klubo dalininkai tikslus iškėlė aiškiai – užlipti ant apdovanojimų pakylos. Suprantame, kad tikslą pasiekti nebus lengva, tačiau ambicijų nestokojame. Praėjusiame sezone buvome visai šalia taip trokštamų medalių ir po labai atkaklios mažojo finalo serijos likome ketvirtoje vietoje, todėl mūsų apetitas yra tik dar labiau padidėjęs. 

– Kokius darbus pavyko nuveikti vasarą? Ar esate patenkinti komplektacija?
– Visų pirma, pasibaigus praėjusiam sezonui turėjome svarbiausią užduoti surasti naują komandos vyr. trenerį. Tai buvo tikrai sudėtinga užduotis, kadangi moterų krepšinio trenerių skaičius Lietuvoje yra labai ribotas. Jau buvome pradėję žvalgytis į kandidatus užsienyje, tačiau, atsiradus Tomo Keršio opcijai, pavyko surasti bendrus sąlyčio taškus, patikėjome jo vizija. Taip pat džiaugiamės, kad prie komandos prisijungė ir vyr. trenerio asistentu bus Mindaugas Kriščiokaitis.

Subūrus trenerių štabą, galėjome pradėti komplektacijos darbus, kurie, kaip ir kasmet, yra didelis galvos skausmas. Norime, kad komandoje žaistų kuo daugiau lietuvaičių, bet tokių, kurios galėtų žaisti aukštesniame lygyje skaičius yra labai mažas. Stengėmės ir norėjome susigrąžinti į kitas komandas išvykusias šiaulietes, tačiau bent šį sezoną jos pasirinko kitas komandas. 

Kalbant apie sudėtį, džiaugiamės, kad komandoje liko jos kapitonė Urtė Bukauskaitė. Gerą įspūdį palieka mūsų jauniausios žaidėjos – iš Vokietijos į Lietuvą persikėlusi Danguolė Pupkevičiūtė ir mūsų miesto akademijos auklėtinė Brigita Rimkevičiūtė. Su legioniere iš Latvijos Katrina Trankale, kuri taip pat turi daug potencialo, pasirašėme poros metų sutartį. Labai daug tikimės iš vyriausios komandoje Donicos Cosby. Tai labiausiai patyrusi komandos žaidėja, kuriai numatytas lyderės vaidmuo. Laukiame proveržio sezono iš mūsų aukštaūgės Enrikos Matiukaitės.

Gaila, kad dar neprasidėjęs sezonas dėl atsinaujinusios traumos jau baigėsi legionierei iš Ispanijos Anai Gil, į kurią taip pat dėjome nemažas viltis. Dar mums trūksta pastiprinimo priekinėje linijoje, todėl aktyviai dirbame žaidėjų rinkoje ir tikimės, kad artimiausiu metu sudėtis bus papildyta nauja krepšininke. 

Tarpsezoniu sužaistos ketverios rungtynės. Nors pergalių iškovoti nepavyko, tačiau savo galimybes pasitikrinome dvikovose su labai pajėgiomis ir Europos taurės turnyruose dalyvaujančiomis komandomis. Pasisemta tikrai naudingos patirties, taip pat treneriai turėjo puikią progą geriau pažinti savo krepšininkes. Aišku, laimėti rungtynes visada yra smagu, tačiau pergalių lauksime prasidėjus sezonui. 

– Koks numatytas komandos biudžetas naujajam sezonui?
– Palyginti su praėjusiu sezonu, naujajame disponuosime 10 proc. didesniu biudžetu. Jis šiemet turėtų siekti apie 80 tūkst. eurų. Žaidėjoms ir trenerių atlyginimams skirti du trečdaliai biudžeto. Tuo tarpu likusią dalį skirsime išaugusiems transporto kaštams, salių nuomai, merginų apgyvendinimui.

Visada norime surinkti kuo didesnį biudžetą, kuris leistų suburti kuo konkurencingesnę sudėti. Tačiau, įvertinus, kaip nelengvai burti rėmėjus sekasi mūsų vyrų komandai, galima įsivaizduoti, kokia sunki užduotis yra pritraukti partnerius moterų komandai. 

Todėl nepaprastai džiaugiamės ir dėkojame, kad nuo šio sezono moterų komanda turės titulinį rėmėją. Juo tapo baldų gamyba užsiimanti mūsų miesto bendrovė „Vilmers“. Jos vardas nuo šio sezono bus moterų komandos pavadinime – „Šiauliai-Vilmers“. Jos vadovai patikėjo mūsų turima vizija ir noru vystyti ir kelti moterų krepšinio lygį ne tik Šiaulių mieste, bet tuo pačiu ir Lietuvoje. 

Taip pat dėkojame ir mūsų ilgamečiams partneriams – Šiaulių miesto savivaldybei, telekomunikacijų bendrovei „Splius“ bei statybų bendrovei „Elitus“, kurie lieka ištikimi mūsų moterų komandai. Ačiū sakome ir visiems kitiems mūsų komandos rėmėjams, be kurių pagalbos sunku būtų varžytis net ir Lietuvos čempionate, ką jau bekalbėti apie tarptautines varžybas Baltijos lygoje.

– Kur Šiaulių miesto moterų krepšinio gerbėjai galės pamatyti „Šiaulių-Vilmers“ komandos žaidimą?
– Namų rungtynes dažniausiai žaisime Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ salėje, kuri yra tapusi mūsų namais jau ilgą laiką. Porą sykių dėl akademijos salės užimtumo persikelsime į mažąją Šiaulių arenos salę. 

Taip pat vedame derybas su arenos atstovais, kad kelis sykius galėtume sužaisti ir pačioje arenoje prieš vyrų komandos rungtynes, o šiauliečiai galėtų vienas po kitų pamatyti dvejas rungtynes ir palaikyti abi mūsų miesto ekipas.

Moterų krepšinis Lietuvoje išgyvena ne pačius geriausius laikus, todėl krepšinio mėgėjų dėmesys jam yra labai reikalingas. Jo, o taip pat ir žiūrovų palaikymo, mūsų merginos labai laukia ir kviečia apsilankyti rungtynėse. 

2021-2022 m. sezono moterų komandos sudėtis: Donica Cosby, Katrina Trankale, Danguolė Pupkevičiūtė, Brigita Rimkevičiūtė, Justina Oficerovaitė, Ahiyona Vason, Evelina Razgutė, Urtė Bukauskaitė, Enrik Matiukaitė ir Klaudija Janionytė. 

Pirmąsias naujojo sezono rungtynes „Šiauliai-Vilmers“ žais spalio 8 d. Estijos sostinėje Taline su vietos „Ulikool“ komanda.

Rodyti komentarus
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Turnyrinė lentelė Perg. Pral.
A
1 4 1
2 3 3
3 3 0
4 0 5
5 2 0
6 0 3
 
Rėmėjai
Informaciniai Rėmėjai