Nuotr.: V. Petrikas
Nuotr. V. Petrikas

Dramatišką pergalę MultiGyn Moterų Baltijos šalių čempionate šventė Klaipėdos „Fortūna“ (3-10), kuri svečiuose 84:82 (13:28, 13:20, 35:12, 23:22) palaužė artimiausias turnyrinės lentelės kaimynes Talino „Ulikool“ (4-8).

29
26
67%
8/12
80%
4/5

Po dviejų kėlinių „Fortūna“ turėjo net 22 taškų deficitą (26:48), tačiau galingai po ilgosios pertraukos į aikštelę grįžusios klaipėdietės trečiąjį ketvirtį laimėjo 35:12 ir prieš lemiamą kėlinį jau turėjo minimalų pranašumą – 61:60.

Ketvirtajame kėlinyje mačas vyko taškas į tašką, o iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei 4 minutėms, Trine Kasemagi pataikė iš toli ir persvėrė rezultatą „Ulikool“ naudai – 76:73.

Vis tik jau kitoje atakoje tuo pačiu atsakė Andra Gabalytė, metimą iš po krepšio pataikė Brigita Gudelionytė, o Lina Mikelevičienė smeigė dar vieną tritaškį ir „Fortūna“ susikrovė 5 taškų persvarą (83:78).

Prieš prasidedant paskutinei minutei, Sofia Kosareva pataikė dvitaškį, T. Kasemagi realizavo baudų metimus ir šeimininkės vėl priartėjo – 82:83.

„Ulikool“ turėjo teisę į paskutinę rungtynių ataką, tačiau Kati Rausberg suklydo, o po to L. Mikelevičienė pataikė vieną baudos metimą, kuris ir įtvirtino „Fortūnos“ pergalę (82:84).

Būtent L. Mikelevičienė ir tapo pagrindine pergalės kalve. Ji pelnė 29 taškus (8/12 dvit., 3/8 trit., 4/5 baudos), atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo 9 pražangas, 4 kartus suklydo bei surinko 26 naudingumo balus.

Jai puikiai talkino ir Agnė Černeckytė, kuri įmetė 27 taškus (2/3 dvit., 6/12 trit., 5/5 baudos), atliko 4 rezultatyvius pardavimus, atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, dukart suklydo bei surinko 25 naudingumo balus.

„Ulikool“: Sofia Kosareva 26 (8/13 dvit.), Trine Kasemagi 18 (7/15 dvit.), Kati Rausberg 15 (5/9 trit.).

„Fortūna“: Lina Mikelevičienė 29 (8/12 dvit.), Agnė Černeckytė 27 (6/12 trit.), Andra Gabalytė 12 (9 rez. perd.).