Nuotr.: Linas Šilkaitis
Nuotr. Linas Šilkaitis

Pagreitį įgavusioje MultiGyn Moterų krepšinio lygoje prabėgo pirmasis rungtynių turas, kuriame buvo sužaistos aštuonerios rungtynės. „Moterulyga.lt“ apžvelgia svarbiausius savaitės momentus.

Naudingiausia krepšininkė – Lina Mikelevičienė. Klaipėdos „Fortūnos“ komandą į priekį vedusi puolėja pasižymėjo visose statistikos grafose: pelnė 20 taškų (8/12 dvitaškiai, 0/5 tritaškiai, 4/6 baudų), atkovojo 6 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, išprovokavo 7 pražangas, 3 kartus prasižengė, 4 kartus suklydo ir surinko 23 naudingumo balus, tačiau uostamiesčio ekipa Kaune 53:58 pralaimėjo vietos „Aistėms-LSMU“.

Vienu naudingumo balu jai dvikovoje tarp Vilniaus „Kibirkšties“ ir Ukmergės „Vilkmergės“ nusileido Gabija Meškonytė. Vilnietė pergalingoje dvikovoje rungtyniavo 30 minučių, įsirašė 20 taškų (7/9 dvitaškiai, 1/7 tritaškiai, 3/5 baudos), atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, išprovokavo 6 pražangas, 4 kartus prasižengė ir mačą baigė su 22 naudingumo balais.

Neatakavo. „Fortūnos“ garbę ginanti Brigita Gudelionytė mače su „Kibirkštimi“ pakilo nuo suolo ir aikštėje praleido 28 minutes, tačiau per tą laiką nė karto neatakavo krepšio. 20-metė puolėja atkovojo 11 kamuolių ir pakartojo asmeninį karjeros rekordą, taip pat atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius prasižengė, išprovokavo 2 pražangas, prarado 4 kamuolius bei savo sąskaitoje turėjo 10 naudingumo balų. Pagal pastarąjį rodiklį ji buvo trečia Klaipėdos komandoje.

Momentas. Gretos Tamašauskaitės metimas aidint sirenai į Kauno „Aisčių-LSMU“ krepšį.

Dvigubi dubliai. Tokiais pasiekimais kol kas pasigirti gali tik tarpusavyje besikovusios legionierės – „Kibirkšties“ centro puolėja Morgan Pullins ir „Vilkmergė“ aukštaūgė Kourtni Perry. M. Pullins per 25 minutes pelnė 12 taškų (4/5 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 4/4 baudos), sugriebė 10 kamuolių ir surinko 16 naudingumo balų.

Tuo metu K. Perry žaidė 37 minutes, įsirašė 12 taškų (4/13 dvitaškiai, 4/4 baudos), 12 atkovotų kamuolių bei 9 naudingumo balus.

B divizionas

Legenda. Į Lietuvos krepšinio batalijas sugrįžusi Kristina Vengrytė solidžiu pasirodymu priminė apie save. Buvusi moterų rinktinės krepšininkė, dabar atstovaujanti Vilniaus „Tiketos“ komandai, akistatoje su „Patriotėmis“ pelnė 20 taškų (8/12 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 1/1 baudos), atkovojo 2 ir perėmė 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, 3 kartus suklydo, 2 sykius prasižengė bei įsirašė 24 naudingumo balus. Jos vedama sostinės ekipa išvykos mače laimėjo 91:37.

36-erių K. Vengrytė paskutinį kartą Lietuvoje rungtyniavo 2012-2013 m. sezone, kada gynė Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI garbę.

Gerino asmeninius rekordus. Marijampolės ŽSM ir Vilniaus „Kibirkšties-VKM“ komandų dvikovoje trys krepšininkės žibėjo ryškiausiomis spalvomis. Pergalę 72:60 pasiekusių vilniečių gretose 16-metė Justina Miknaitė pelnė 24 taškus (11/19 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/6 baudos), atkovojo 17 ir perėmė 7 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei surinko 39 naudingumo balus.

Jos komandos draugė Emilija Grigaliūnaitė įsirašė 19 taškų (8/18 dvitaškiai, 3/4 baudos), 15 atkovotų kamuolių ir 21 naudingumo balą.

Tuo metu Marijampolės komandoje spindėjo daugiau nei pusę taškų surinkusi Kateryna Dobrikova, per 39 minutes pelniusi 31 tašką (3/7 dvitaškiai, 6/11 tritaškiai, 7/7 baudos), atkovojusi 7 ir perėmusi 3 kamuolius, atlikusi 3 rezultatyvius perdavimus bei fiksavusi 31 balo naudingumą.

Galingiausią savaitės pasirodymą B divizione surengė Kauno „Žalgirio“ lyderė Simona Visockaitė. Be keitimų žaidusi 16-metė Vilniaus „Svajos“ komandai atseikėjo 33 taškus (14/22 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 5/6 baudos), sugriebė 10 kamuolių ir surinko 41 naudingumo balą.

Labai arti. Vilniaus „Svajos“ puolėja Irina Michailova buvo per žingsnį nuo įsimintino pasiekimo – trigubo dublio. 190 cm ūgio moldovė į „Žalgirio“ krepšį sumetė 23 taškus, atliko 11 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 9 kamuolius, bet 7 kartus suklydo.

Kiti dvigubi dubliai.

• Kornelija Vasilevskaitė (Vilniaus universitetas): 24 minutės, 10 taškų (5/9 dvitaškiai, 0/1 baudos) ir 12 atkovotų kamuolių;

• Arnė Guoba Ramanauskaitė (Vilniaus universitetas): 21 minutė, 14 taškų (7/12 dvitaškiai) ir 11 atkovotų kamuolių;

• Kornelija Balčiūnaitė (Kauno „LSU-Aistės-2“): 33 minutės, 12 taškų (3/4 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 3/8 baudos) ir 11 atkovotų kamuolių.