Nuotr.: Augustas Didžgalvis
Nuotr. Augustas Didžgalvis

Vilniaus „Kibirkšties“ komanda nesėkme pradėjo viešnagę Latvijoje. Penktadienį Vilniaus klubas 53:84 nusileido Rygos TTT komandai. Tai buvo Europos moterų krepšinio lygos (EWBL) turnyras, kuriame mūsų komanda patyrė 4 nesėkmę.

Daugiausia pataiko: Gabija Meškonytė

Vilnietės moterų Eurolygoje dalyvaujančiai TTT komandai savo žaidimą leido pajusti jau pirmame kėlinyje, po kurio aikštės šeimininkės pirmavo 8 taškais (23:15). Antrame ketvirtyje Rygos klubas dar labiau suaktyvino gynybą ir jaunoms „Kibirkšties“ krepšininkėms sunkiai sekėsi rasti kelių link varžovių krepšinio, o skirtumas tapo dviženklis (38:23).

Trečiasis rungtynių kėlinys buvo panašus į pirmąją pusę. Nors Lietuvos komanda bandė pakeisti rungtynių eigą, tačiau daug labiau patyrusios varžovės neleido priartėti ir toliau tolo (59:33). Paskutinės dešimt susitikimo minučių buvo daugiau formalumas ir abiejų komandų treneriai aikštėje daugiau sprendė savo uždavinius (84:53).

„Pralaimėjome Eurolygos komandai dideliu skirtumu, nuo kontrolinių rungtynių nelabai vaizdas pasikeitė, – sakė „Kibirkšties“ komandos treneris Valdas Gecevičius. – Žaidimas šįkart buvo prastas, gynėjos nevadovavo komandai, neatsitvėrėme varžovių, pralaimėjome kovą po krepšiais, nesuspėjome paskui greitą žaidimą. Darėme tokias klaidas, kurių negali daryti net sporto mokyklos mergaitės.“

Rezultatyviausiai „Kibirkšties“ komandoje žaidė Morgan Pullins, kuri vienintelė surinko dviženklį taškų skaičių. Amerikietė per 25 minutes pelnė 17 taškų (5/7 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 4/5 baudos), atkovojo 9 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 2 metimus blokavo ir surinko 25 naudingumo balus.

Ieva Šimkutė įmetė 9 taškus (6 atk. kam.), Livija Sakevičiūtė – 8 (7 atk. kam.), Agnė Bobinaitė – 6, Gabija Meškonytė – 5 (1/8 dvitaškiai), Dalia Donskichytė – 4 (4 per., 4 kld.), Eglė Zabotkaitė (4 kld.) ir Miglė Purlytė po 2, Urtė Slavickaitė (5 kld.) ir Justina Kraujūnaitė (4 rez. perd.) taškų nepelnė.

TTT komandoje Ivey Slaughter per 9 minutes pelnė 13 taškų, Kate Kreslina pridėjo 9, o buvusi „Kibirkšties“ gynėja Ieva Pulvere įmetė 8 taškus.

Šeštadienį lauks antrasis susitikimas su TTT. Tai bus „MultiGyn“ jungtinės Lietuvos, Latvijos ir Estijos lygos atidarymas. Pradžia 19 val., o rungtynes tiesiogiai transliuos TV6.