Nuotr.: Augustas Didžgalvis

Blankiai startavusios Vilniaus „Kibirkšties“ krepšininkės pasidabino Baltijos čempionato bronza. Algirdo Paulausko auklėtinės su Gabija Meškonyte priešakyje „Ryto“ arenoje 94:66 (21:22, 27:16, 28:22, 18:6) įveikė Talino „Ulikool“ ekipą ir užėmė trečiąją vietą. Vilnietės reguliariajame sezone finišavo ketvirtoje vietoje, o estės – šeštoje.

Foto galerija

Dvikovos pradžioje strigusi „Kibirkštis“ iš žaidimo taškų nepelnė daugiau nei keturias minutes. Pirmuosius keturis taškus vilnietėms baudų metimais surinko Morgan Pullins ir Dalia Donskichytė, tuo metu „Ulikool“ per pirmąsias penkias minutes diktavo savo sąlygas, šeimininkėms atseikėdamos 16 taškų ir pirmaudamos dviženkle persvara – 16:6.

Galiausiai ledus pralaužė dvitaškį realizavusi M. Pullins, tuomet pabudusi „Kibirkštis“ laimėjo atkarpą 9:0 ir pavijo viešnias iš Estijos – 15:16. Antrajame ketvirtyje G. Meškonytė pelnė 10 taškų, o po pirmosios mačo dalies, kurią vainikavo taiklus Dalios Donskichytės tritaškis, sostinės ekipos lyderė turėjo 17 taškų. A. Paulausko kariauna į rūbinę išėjo pirmaudama dviženkliu pranašumu 48:38.

Puikiai pasirodžiusi G. Meškonytė per 30 minučių įmetė 28 taškus (7/10 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 36 naudingumo balus.

„Kibirkštis“ nuo varžovių nepavejamai nutolo per ketvirtąjį kėlinį, kada į savo krepšį praleido tik 6 taškus, o pati surinko 18 ir mačą užbaigė su 28 taškų pranašumu – 94:66.

Universaliai rungtyniavusi D. Donskichytė į savo sąskaitą įsirašė 18 taškų (6/8 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 3/4 baudos), 8 atkovotus kamuolius, 8 rezultatyvius perdavimus ir 27 naudingumo balus. Tiesa, „Kibirkšties“ gynėja prarado 5 kamuolius.

„Kibirkštis“: Gabija Meškonytė 28 (4/6 trit.), Dalia Donskichytė 18 (8 atk. kam., 8 rez. perd.). Livija Sakevičiūtė 11, Morgan Pullins 9 (9 atk. kam.).

„Ulikool“: Trine Kasemagi ir Kati Rausberg (4/13 trit.) – po 15, Katlin Korjus 11, Maaja Bratka 10.