Pasibaigus MultiGyn Moterų lygos kovoms, vienuolika čempionato krepšininkių stažavosi Kinijoje, kur išmėgino savo jėgas įtemptoje rungtynių serijoje. Kauno „Aisčių-LSMU“ vyr. trenerio Roko Kondratavičiaus ir jo asistento Simo Juraičio suburta rinktinė per kiek daugiau nei dvi savaites apsilankė penkiuose miestuose, tarp kurių buvo ir didžioji šalies puošmena Šanchajus, bei sužaidė 11 rungtynių.
Lietuvos ekipai atstovavo „Aisčių-LSMU“ krepšininkės Kristė Druskytė, Karolina Kazočiūnaitė ir Greta Tamašauskaitė, Ukmergės „Vilkmergės“ žaidėjos Martyna Petrėnaitė, Klaudija Serkevičiūtė, Goda Vašurenkaitė, Rasa Knyzaitė ir Urtė Bukauskaitė, Klaipėdos „Fortūnos“ atstovės Lina Mikelevičienė ir Brigita Gudelionytė bei Vilniaus „Kibirkščiai“ atstovaujanti Ieva Savickaitė.
„Visi jautėmės kaip žvaigždės, visi aplinkui bėgiojo parašų, – įspūdžiais su tinklalapiu „Moterulyga.lt“ dalijosi treneris R. Kondratavičius. – Salės – didžiulės, manau, talpinančios 7-8 tūkstančius žiūrovų tai tikrai. Visose rungtynėse, ypač žaidžiant su kinėmis, bilietai buvo beveik išparduoti. Įspūdžiai smagūs, manau, ypač merginoms sužaisti pilnose arenose, kas moterų krepšinyje nėra įprasta. Galbūt rungtynių skaičius buvo per didelis, nes krūvis žaidėjoms buvo visgi nemažas kaip po sezono, bet ypač sąlygos ir įspūdžiai tai atperka.“
Pašėlusiu grafiku gyvenęs lygos vienuoliktukas save pasitikrino su Kinijos B komanda, Kinijos devyniolikmečių rinktine, Šiaurės Korėjos kariuomenės ekipa, Lenkijos devyniolikmečių rinktine ir Vengrijos antrojo diviziono klubu. R. Kondratavičiaus vadovaujamos krepšininkės trijuose turnyruose liko antros, nusileisdamos tik vietinei U19 nacionalinei ekipai.
„Labai skirtingas krepšinis nei Lietuvoje kalbant taktine prasme. Visas rungtynes realiai ginasi zona, puolimo sistemos, kurias jie žaidžia, Europoje nėra įprastos. Tas tikrai buvo įdomu, stipriai praplėtė akiratį, o pats kinų merginų krepšinio lygis yra gan aukštas. Bent jau U19 rinktinė ir B komanda tikrai turi gerų ir aukšto lygio žaidėjų. Tos rinktinės visus metus būna kartu, gyvena bendrabučiuose ir tokie turnyrai jiems yra pasiruošimas čempionatui. Matosi, kad tai duoda naudą, ir patys kinai kalba, kad moterų krepšinio lygis aukštesnis nei vyrų.
Buvo įdomu sužaisti ir su Šiaurės Korėja, kuri vidutiniškai per rungtynes atlikdavo po 50 tritaškių metimų ir po 20 iš vidutinio nuotolio. Irgi buvo labai sunku žaisti, kadangi visas žaidimas yra ties perimetru, o tas pataikymo procentas išmetant 50 metimų būdavo 35-40 procentų. Tiek išmetus metimų tai – labai aukšti skaičiai. Jų palikti laisvų būdavo neįmanoma, nors visų žaidėjų vidutinis ūgis buvo apie 170-175 cm. Mūsų įžaidėja būdavo jų aukštaūgių ūgio. Toks krepšinis, prie kurio reikėjo prisitaikyti, merginoms buvo tikrai gera patirtis, nes turėjo galimybę sužaisti su tikrai neblogo lygio žaidėjomis“, – pasakojo R. Kondratavičius.
Dvejose parodomosiose rungtynėse su kinių U19 komanda lietuvėms teko pripažinti jų pranašumą, tačiau abu susitikimai paliko nuostabą delegacijai iš Lietuvos. Nors kaip teigė R. Kondratavičius, kinams tai nebuvo nieko neįprasto.
„Neturėjome galimybių laimėti, kadangi, nuoširdžiai kalbant, teisėjai nebūtų leidę to padaryti, net jeigu norėtume. Vienose rungtynėse buvome arti to, bet teisėjai savo darbą atliko. Kinijoje tokie dalykai – normalūs. Kitose rungtynėse iš tikrųjų nerodėme viso pajėgumo, nes juokingiausia buvo tai, kad atvažiavome į didelę areną, o ten buvo betono danga. Nenorėjome stipriai rizikuoti dėl traumų. Nustebino mus ta arena, bet sakė, kad Kinijoje tokių dalykų būna“, – kalbėjo R. Kondratavičius.