Nuotr.: Linas Žemgulis
Nuotr. Linas Žemgulis

Kaune finišavo Lietuvos krepšinio federacijos projektas mergaitėms „NIKE Vikruolių taurė“. Finaliniu projekto, dalinai finansuojamo FIBA, akcentu tapo mergaičių krepšinio trenerių seminaras.

Jo metu savo įžvalgomis apie mergaičių krepšinį dalinosi Lietuvos jaunimo rinktinių treneriai bei federacijos atstovai, o praktinę seminaro dalį vedė fizinio rengimo treneris Aurimas Bikulčis ir Vilniaus „Perlo“ komandos vyr. treneris Edvinas Justa.

„Šis seminaras yra „NIKE Vikruolių taurės“ projekto dalis ir yra vykdomas kartu su FIBA. Tai yra dalis FIBA judėjimo #HerWorldHerRules ir Lietuvos krepšinio federacija labai aktyviai jame dalyvauja. Visai neseniai baigėme sezoną su vikruolėmis, o dabar bendravome ir diskutavome su mergaičių krepšinio treneriais.

Treneriai į kvietimą atsiliepė labai noriai, buvo diskutuojama jų keltais klausimais, problemomis. Į seminarą pasikvietėme tikrai gerus savo sričių specialistus, kurie labai noriai sutiko dalyvauti ir dalintis savo patirtimi“, – teigė LKF moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytė.

„Labai gera proga ir pačiam patobulėti, nes nuolatos bendrauji vesdamas tokį seminarą ir būnant sužinai kažką naujo. Tai labai gera patirtis. Mano tikslas buvo parodyti tam tikrus techninius elementus ir kaip juos atlikti teisingai: tam tikri atsidengimo būdai, kamuolio varymo pratimai, kaip būtų galima pagerinti kamuolio valdymą ir įvairios kitos žaidybinės situacijos“, – sakė Vilniaus „Perlo“ vyr. treneris Edvinas Justa.

Seminare dalyvavo 22 mergaičių krepšinio treneriai, kurie sėmėsi teorinių ir praktinių žinių bei diskutavo tarpusavyje. Po seminaro treneriams buvo įteikti kvalifikacijos kėlimo kursų sertifikatai.

„Teko aktyviai dalyvauti, ne tik stebėti, bet ir atlikti visus pratimus. Tai buvo naudinga patirtis ir mergaitėms parvešiu daug naudingos medžiagos. Tokių seminarų reikia kuo daugiau ir ypatingai naudinga, kai salėje gali tuos pratimus atlikti“, – pasakojo seminare dalyvavusi Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ trenerė Jolanta Martinonienė.

„NIKE Vikruolių taurės“ projekto tikslas yra skatinti bei motyvuoti rinktis krepšinį mergaites, bei sudominti ir įtraukti tėvelius, mokyklas, sporto bendruomenę.

Motyvuoti jau krepšinį pasirinkusias jaunąsias krepšininkes ir jų trenerius bei suteikti su mergaitėmis dirbantiems treneriams kuo daugiau naudingos informacijos apie treniruočių proceso planavimą bei treniruočių turinio parinkimą.

Vienas svarbiausių projekto tikslų – populiarinti moterų krepšinį ir formuoti visuomenės nuomonę bei griauti neigiamus stereotipus sukuriant ir viešinant sektinus pavyzdžius.

Rodyti komentarus
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Turnyrinė lentelė Perg. Pral.
A
1 2 0
2 1 0
3 0 2
4 0 1
5 0 0
 
Rėmėjai


Informaciniai Rėmėjai