Nuotr.: Matas Baranauskas
Nuotr. Matas Baranauskas

Klaipėdos „Neptūnas“ (13-3) pasiekė auksinę pergalę Baltijos čempionate ir pagerino savo šansus žaisti „Neodenta Karalienės taurės“ finale.

19
23
50%
3/6
6

Andros Gabalytės auklėtinės svečiuose 80:79 (25:30, 19:17, 28:14, 8:18) palaužė Kauno „Aistes-LSMU“ (10-10).

Likus mažiau nei dviem minutėms itin svarbų dvitaškį šeimininkėms pataikė Gedvilė Savostaitė (76:73). Savannah Plentovich atsakė dviem baudomis, bet jau kitoje atakoje Deimantė Žukaitė tritaškiu artino šeimininkes prie pergalės (79:75).

Prasidėjus paskutinei minutei S. Plentovich pataikė pirmą „Neptūno“ taiklų metimą iš žaidimo ketvirtajame kėlinyje (78:79). Dramatiškoje atomazgoje „Aistės-LSMU“ turėjo progą nutolti, bet D. Žukaitė nepataikė baudų, o likus 0,7 sek. abi baudas sumetusi S. Plentovich išplėšė pergalę klaipėdietėms.

Klaipėdos komanda pasiekė ne tik pergalę, bet ir priartėjo prie „Neodenta Karalienės taurės“ finalo.

Likus 2 turams iki reguliariojo sezono pabaigos „Neptūnas“ žino, kad aplenks „Aisčių-LSMU“, jei įveiks Vilniaus „Kibirkštį-MRU“ ir Klaipėdos LCC tarptautinį universitetą.

Reikalai galėjo būti dar geresni, jei pajūrio ekipa būtų laimėjusi bent keturiais taškais – pirmoji tarpusavio akistata baigėsi kauniečių pergale 75:72. Jei „Neptūnas“ suklups bent sykį per abu mačus, finale žais „Aistės-LSMU“.

„Neodenta Karalienės taurės“ finalas vyks kovo 12 d. Druskininkuose. Mažajame finale savo varžovo laukia „Šiauliai-Vilmers“, didžiajame – Vilniaus „Kibirkštis-MRU“.

Daugiausia pataiko: Greta Stašelienė

Klaipėdos ekipos gretose labiausiai išsiskyrė S. Plentovich, kurios sąskaitoje per 33 minutes buvo 19 taškų (2/6 dvit., 3/6 trit., 6/6 baudų), 6 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai bei 23 naudingumo balai.

Kauno komandai G. Savostaitė per 29 minutes pelnė 13 taškų (4/6 dvit., 1/2 trit., 2/2 baudų), atkovojo 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 21 naudingumo balą.

Kaunietės mačą pradėjo dominuodamos perimetre. Tritaškiais varžovės baudusios Lauryno Dulinsko auklėtinės greitai susikrovė 15 taškų pranašumą (45:30). „Neptūnas“ neketino pasiduoti ir dar iki pertraukos sumažino deficitą (44:47).

Per pirmąją pusę „Aistės-LSMU“ pataikė net 8 tolimus metimus iš 17 mėginimų.

Po ilgosios pertraukos jau viešnios diktavo savo sąlygas. Puikiai veikęs Dalios Donskichytės ir Agnės Černeckytės duetas sukrovė „Neptūnui“ dviženklę persvarą (64:52).

Lemiamame ketvirtyje klaipėdietės užstrigo. 6 minutes be taškų buvusios viešnios leido varžovėms spurtuoti 10:0 (71:72). A. Černeckytės bauda nutraukė tylą, bet G. Paulauskaitės tritaškis persvėrė rezultatą (74:73).

Dramatiškoje atomazgoje „Aistės-LSMU“ turėjo savo progą laimėti rungtynes, bet S. Plentovich šaltakraujiškumas garantavo viešnioms pergalę.

„Neptūnas“ šiame mače vertėsi 8 žaidėjų rotacija – rungtynėms registruota Ugnė Grinkevičiūtė aikštėje nepasirodė, o Kamilė Mickutė gydosi traumą.

„Aistės-LSMU“: Deimantė Žukaitė 16 (4/8 trit., 6 rez. perd.), Gedvilė Savostaitė 13 (4/6 dvit., 8 atk. kam.), Martyna Petrėnaitė 12, Gintarė Paulauskaitė (4/6 dvit., 4 blok.) ir Greta Stašelienė (3/9 trit.) po 11, Urtė Slavickaitė 8 (2/5 trit.).

„Neptūnas“: Savannah Plentovich 19 (3/6 trit., 6/6 baud., 6 atk. kam., 6 rez. perd.), Agnė Černeckytė 17 (4/7 dvit., 1/5 trit., 6/7 baud., 4 kld.), Dalia Donskichytė 11 (2/8 dvit., 1/6 trit., 5 atk. kam., 5 per. kam.), Andra Gabalytė (6 atk. kam.) ir Dominyka Paliulytė po 9, Maisa Pereira Dias 7 (6 atk. kam.).