Nuotr.: Aistės-LSMU
Nuotr. Aistės-LSMU

„Šis sezonas nejubiliejinis, bet tai buvo svarbi mūsų istorijos dalis. Padėkoti tikrai turime kam ir už ką“, – sakė „Aistės-LSMU“ klubo direktorius Petras Aleksonis.

Stipriausios Kauno moterų krepšinio komandos vadovai ir šalies krepšinio federacija pagerbė žmones, prisidėjusius prie klubo augimo, rašoma pranešime spaudai.

Auksinė komanda 

„Atėjo metas padėkoti jums visiems už svarbų indėlį, kurį įnešėte padėdami puoselėti moterų krepšinį Kaune“, – į „Krepšinio namuose“ susirinkusius rėmėjus, vadovus, trenerius ir krepšininkes kreipėsi LKF prezidentas Vydas Gedvilas.

„Aistės-LSMU“ ekipos krepšininkės šiemet pasipuošė šalies pirmenybių bronza, bet per 29-erių metų veiklos laikotarpį kauniečių trofėjų lentynos priglaudė dar garbingesnių apdovanojimų. Klubo istorija prasidėjo 1993 m. prie tuometės LKKA įsteigus „Viktorijos“ ekipą. Komanda iškart pateisino savo pavadinimą ir ėmė skinti pergales ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinėse arenose. Jau pirmaisiais sezonais laimėti Lietuvos ir Baltijos čempionatai, nužygiuota iki prestižinio L.Ronchetti taurės turnyro ketvirtfinalio. 

Klubo įkūrėjui V.Gedvilui drauge su bendražygiais ir rėmėjais į komandą pavyko privilioti tuo metu dar būsimąsias moterų krepšinio žvaigždes Liną Dambrauskaitę, Rasą Kreivytę, Jurgitą Štreimikytę, seses Jurgitą ir Anetą Kaušaites, Redą Aleliūnaitę ir daugelį kitų. Vėliau jos sudarė šalies rinktinės, 1997 m. sensacingai laimėjusios Europos čempionatą Budapešte, pagrindą. 

Augo su klubu 

Vėliau, politiko Stanislovo Buškevičiaus siūlymu, pakeitusios pavadinimą į tautiškesnį, „Aistės“ tęsė pergalių seriją. Iš viso per 29 metus kaunietės net 21 kartą kopė ant Lietuvos pirmenybių prizininkų pakylos, vienuolika sykių laimėjo Baltijos lygos medalius, du kartus kėlė į viršų Karalienės Mortos taurę, šešis sezonus kovėsi Europos taurių turnyruose.

Per tą laiką klube užaugo ne tik būrys Lietuvos rinktinės žaidėjų, bet ir nemažai žinomų trenerių ir sporto vadybos specialistų. Kauno ekipai ne vienus metus dirigavo V.Gedvilas. Drauge su juo trenerio karjerą pradėjo ir dabartinis Lietuvos moterų krepšinio rinktinės strategas, buvęs Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Rimantas Grigas. 

Čia pinigų neuždirbame, o įdedame tikrai daug. Tačiau mus į priekį stumia noras išlaikyti šlovingas Lietuvos moterų krepšinio tradicijas. Vėlesniais etapais komandos vadžias laikė buvęs jaunimo rinktinių vairininkas, dabar Kinijoje atidaręs savo krepšinio akademiją Darius Dikčius, Vietname treneriu dirbantis Gediminas Meiliūnas, Azerbaidžano vyrų rinktinės štabe dirbantis Aurimas Jasilionis, Kauno „Žalgirio“ jaunimą ugdantis Rokas Kondratavičius, Ričardas Maceina, Saulius Vadopalas ir kiti. Daugelis jų buvo apdovanoti iškilmingame renginyje „Krepšinio namuose“. 

Tikslai – ambicingi 

Oficialios padėkos ir medaliai buvo įteikti ir rėmėjams, kuriems  padedant „Aistės-LSMU“ gali vadintis vienu tituluočiausių Lietuvos sporto klubų. 

Nuoširdžią padėką klubo vadovai tarė verslininkams Edmundui Šermukšniui, stovėjusiam prie pačių klubo ištakų, Rolandui Malaiškai, Romui Pečiukaičiui, Tautvydui Barščiui, bendrovėms ir prekių ženklams „Adma“, „Freda“, „Griliai.lt“, „Sadomaksa“, „Bosca“, „Isku“. Padėkota ir komandą prieš keletą metų į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) erdves įsileidusiam buvusiam rektoriui Remigijui Žaliūnui, Moterų lygos vadovei Rimai Valentienei. 

„Drauge įveikėme įvairius klubo augimo etapus. Pradžioje buvo labai sunku, nelengva moterų krepšiniui ir dabar. Tiesą sakant, čia pinigų neuždirbame, o įdedame tikrai daug. Tačiau mus į priekį stumia noras išlaikyti šlovingas Lietuvos moterų krepšinio tradicijas“, – teigė ilgametis klubo prezidentas Vytas Snarskis. 

Nuotaikingą renginį užbaigė dabartinis LSMU rektorius Rimantas Benetis, kuris pabrėžė, kad bendradarbiavimas su „Aisčių“ klubu atspindi ir LSMU vertybes – norą nuolat tobulėti ir siekti ambicingų tikslų.

Komentarai:
Ši naujiena dar neturi komentarų. Būk pirmas, išreiškęs savo nuomonę!
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Turnyrinė lentelė Perg. Pral.
A divizionas
1 7 0
2 5 3
3 4 2
4 3 4
5 2 4
6 0 8
 
Generalinis rėmėjas
Pagrindiniai rėmėjai
Rėmėjai
Rėmėjai draugai


Informaciniai rėmėjai