Nuotr.: D. Lukšta

„Betsafe-Baltijos lygos“ mažajame finale kovoje dėl bronzos nesėkmę patyrė Klaipėdos „Neptūnas“. Martyno Airošiaus auklėtinės Birštone vykstančiame turnyre 62:71 (20:12, 13:13, 9:22, 20:24) nusileido Rygos Stradinio universiteto krepšininkėms ir liko ketvirtos.

Fotogalerija

Klaipėdietės praėjusį sezoną pasidabino „Betsafe-Baltijos lygos“ bronzos medaliais.

Likus 3 minutėms iki rungtynių pabaigos su „Neptūno“ puolėja Ligita Tamutyte susidūrusi RSU ekipos lyderė Māra Mote susižeidė nosį, iš kurios pasruvo kraujas. Dėl šios priežasties M. Mote nebegalėjo tęsti rungtynių, tačiau ir be jos likusios latvės išsaugojo pergalę savo rankose.

Galingu puolimu rungtynes pradėjusios klaipėdietės pirmajame kėlinyje susikrovė dviženklę persvarą (20:10) ir ją beveik visą išlaikė iki pat ilgosios pertraukos (33:25).

Vis tik trečiojo kėlinio pradžioje viešnios iš Latvijos spurtavo ir po Enija Vīksne metimo perėmė rungtynių iniciatyvą (35:33) ir ją išlaikė paskutinio ketvirčio pradžios (47:42).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Uliana Datsko mažino klaipėdiečių atsilikimą vos iki vieno taiklaus metimo (46:49), tačiau netrukus RSU pateikė atsakymą (53:64) ir arčiau nei per 6 taškus neptūniečių nebeprisileido.

Į finalo ketverto simbolinį penketuką išrinkta Viktoria Balaban per 33 minutes pelnė 22 taškus (8/14 dvit., 1/5 trit., 3/3 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo, blokavo metimą bei surinko 14 naudingumo balų.

Jai geriausiai talkino kita ukrainietė Uliana Datsko, kuri per 34 minutes pridėjo 11 taškų (3/5 dvit., 0/2 trit., 5/6 baud.), atkovojo 8 kamuolius, perėmė kamuolį, sykį suklydo bei surinko 14 naudingumo balų.

Rygos ekipos gretose išsiskyrė Enija Vīksne, kurios sąskaitoje per 35 minutes buvo 11 taškų (3/9 dvit., 0/1 trit., 5/5 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, 9 rezultatyvūs perdavimai bei 22 naudingumo balai.

Rungtynės nesusiklostė Daliai Donskichytei, kuri įmetė 1 iš 8 metimų (0/3 dvit., 1/5 trit., 2/2 baud.), ir Agnei Černeckytei, pataikusiai 1 iš 10 (0/2 dvit., 1/8 trit.).

Nugalėtojų gretose rezultatyviausia buvo mačo negalėjusi užbaigti M. Mote, per 29 minutes pelniusi 16 taškų (3/7 dvit., 3/12 trit.). Ji taip pat atkovojo 9 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei surinko 14 naudingumo balų.

„Neptūnas“: Viktoria Balaban 22 (8/14 dvit., 1/5 trit.), Ligita Tamutytė 13 (7/8 baud., 6 kld.), Uliana Datsko 11 (5/6 baud., 8 atk. kam.), Linda Victorine Ndoli 8 (3 blok., 4 kld.).

RSU: Māra Mote 16 (3/7 dvit., 3/12 trit., 9 atk. kam., 3 per. kam.), Luīze Šepte (2/4 trit.) ir Evelīna Otto (3/9 dvit., 7 atk. kam.) po 12, Enija Vīksne 11 (3/9 dvit., 5/5 baud., 6 atk. kam., 9 rez. perd., 2 blok.), Anita Miķelsone 10 (2/8 dvit., 2/3 trit., 5 atk. kam., 2 blok.).