Nuotr.: D. Urbonas
Nuotr. D. Urbonas

Tokios aktyvios Baltijos moterų krepšinio lygos (Betsafe-WBBL) savaitės dar nebuvo – per praėjusias septynias dienas įvyko net devyni mačai! O kai rungtynių tiek daug, tai ir įvykių prisikaupė: buvo ir sutriuškinimų, ir atkaklių kovų, sulaukėme netgi pratęsimo.

Ką jau kalbėti apie individualius šou ir kartojamus lygos rekordus. Ką kalbėti? Visko ir daug! Negalime palikti nė vienerių rungtynių ir nė vienos komandos nuošalyje, todėl jums į pagalbą skuba tradicinė „Basket Promo“ Baltijos moterų krepšinio lygos savaitės apžvalga. Skaitom!

TRYS MINUTĖS. Tiek prireikė Klaipėdos „Neptūnui-Amberton“, siekiant sukurti lemiamą spurtą. Trečiadienio mače Liepojoje „Liepāja/LSSS“ sužaidus 37 minutes priekyje vis dar buvo aikštelės šeimininkės – 64:61. Tačiau čia klaipėdiečių strategas Martynas Airošius paprašė minutės pertraukėlės ir užkūrė saviškes taip, jog per likusį rungtynių laiką „Neptūnas-Amberton“ pelnė 13 taškų, kai latvės per tiek pat laiko aikštelę turėjo palikti su nuliu. 74:64 – tokį nokautuojantį smūgį uostamiesčio pajėgos paleido netgi nepaisant to, jog jos turėjo verstis ne tokia jau ir plačia rotacija: viso aikštelėje pasirodė 8 klaipėdietės, o bendras atsarginių suolelio indėlis buvo 4 taškai, kuriuos surinko legionierė iš Švedijos Amanda Okodugha.

TEGUL TAI NIEKADA NESIBAIGIA. Paskutinių trijų Gerdos Raulušaitytės rungtynių naudingumo balų skaičius: 40, 39... 45. Taip, Gerda eilinį kartą pagerino savo asmeninius rekordus. 45 naudingumo balų alytiškė nusipelnė surinkusi 23 taškus (7/9 dvit., 9/13 baud.) ir atkovojusi 12 kamuolių bei išprovokavusi net 9 varžovių pražangas. Maža to, G. Raulušaitytės statistikoje ties klaidomis, gautais blokais ir pražangomis šviečia nuliai. Kone tobulos rungtynės. Ir visa tai vos per 24 minutes! Ai, tiesa, yra dar vienas ganėtinai svarbus skaičius – G. Raulušaitytės atstovaujamas LCC tarptautinis universitetas tame mače rezultatu 95:58 patiesė kitą, Stradinio universitetą iš Rygos.

Nuotr. V. Selivončikas

40 – TAI VISAI NEDAUG. Ne, ne apie metus ir ne apie gramus čia kalbame. Pirmą kartą šiame sezone komandoms neužteko keturių kėlinių, siekiant išsiaiškinti nugalėtoją – „MKK Panevėžys“ ir Daugpilio universitetas savo dvikovą turėjo nukelti į pratęsimą. Nepaisant to, jog didžiąją mačo dalį priekyje buvo panevėžietės, pabaigoje jau joms reikėjo gelbėtis ir bandyti ištraukti papildomas 5 minutes. Tai joms padaryti pavyko. Tiesa, su nemenka sėkmės doze – paskutinį metimą iš kelių metrų Valerija Baranovska, pelniusi net 30 taškų, metė visiškai laisva. Laimei, metimas buvo netaiklus, o pratęsime daugiau jėgų jau buvo išsaugojusios šeimininkės – 93:90. Net trys Daugpilio universiteto krepšininkės žaidė daugiau nei 40 minučių, o Anna Liepiņa pailsėti neprisėdo nė sekundei.

DVIESE. Nors rungtynių MVP oficialiai buvo pripažinta Kristė Timofejeva, šį titulą ji drąsiai gali pasidalinti su Urte Bukauskaite. Ne tik dėl naudingumo balų skaičiaus, kurių abi surinko po 38 – būtent šios dvi žaidėjos ėmėsi naštos tada, kai komandai to labiausiai reikėjo. Per paskutines 9 rungtynių minutes, įskaitant ir pratęsimą Kristė ir Urtė surinko 20 iš 24 „MKK Panevėžio“ taškų, taip pat sukūrė ir lemiamą ataką, kai likus žaisti 17 sekundžių ir rezultatui esant lygiam (90:90) U. Bukauskaitės aukštas perdavimas į baudos aikštelę pavirto dviem K. Timofejevos taškais su pražanga.

TRIGUBAS. Kol LCC pasigardžiuodamas vakarienei suvalgė Rygos TTT dublerių ekipą (106:40), pasidarė įdomu – kas šįkart bus atsakinga už įspūdingus skaičius? Akivaizdus atsakymas, G. Raulušaitytė, šįkart nerungtyniavo, todėl kažkam teko perimti šią rolę. Tas kažkas buvo Dominyka Paliulytė, kaip reikiant pasiautėjusi per 25 jai skirtas minutes. Susirinkusiems žiūrovams ji pasiūlė trigubą dublį – 10 taškų, tiek pat rezultatyvių perdavimų ir net 11 perimtų kamuolių. Pastarieji du skaičiai yra D. Paliulytės asmeninio rekordo pakartojimai, o 11 kamuolių Baltijos lygos istorijoje, be D. Paliulytės, pavogti sugebėjo tik Madara Šmite.

VIENO NEUŽTEKS. TTT dublerės, praėjus dienai, turėjo sugerti dar vieną klaipėdietišką smūgį – jas rezultatu 84:53 sutriuškino ir „Neptūnas-Amberton“. Tiesa, aikštelės šeimininkės viešnių nepasitiko iškart su triuškinimu. Pavyzdžiui, po pirmųjų 10 minučių Klaipėdos krepšininkės pirmavo tik dviem taškais (20:18), o rygietės vienu metu netgi buvo išsiveržusios į priekį. Tiesa, tai buvo dar pirmąją mačo minutę (3:2) ir tai buvo vienintelis toks atvejis per visas rungtynes. Pasidžiaugėt, ir užteks – tarsi tai pasakė „Neptūnas-Amberton“ ir per likusį laiką susikūrė pakankamą pranašumą. Taip pat Klaipėdos atstovės džiaugėsi galimybę išplėsti rotaciją – visos žaidėjos rungtyniavo nuo 17 iki 29 minučių. Neskausminga pergalė.

DABAR JAU TOLI. Kautynėse su „MKK Panevėžiu“ viena Daugpilio universiteto lyderių V. Baranovska pelnė 30 taškų ir vos nenuvedė saviškių į pergalę. Visgi panevėžietės sėkmingai apgynė savo miestą, o štai Vilniaus „Kibirkštis“, nuvykusi į Latviją, savo pranašumą įrodė nuo pat mačo pradžios. Pirmiausia, vilnietės sugebėjo sėkmingai uždengti V. Baranovską, kuri, nors ir įmetė 10 taškų, tačiau prametė visus 10 mestų tritaškių. Savo ruožtu pademonstravusios, kaip iš tikrųjų reikia atakuoti, „Kibirkšties“ krepšininkės skyrė paskaitą Daugpilio studentėms – 95:47.

TAIP GIMSTA PATIRTIS. Į mačus su tokio kalibro komanda kaip Rygos TTT galima žiūrėti kaip į dideles pamokas, praversiančias tolimesnės karjeros metu. Su Europos taurėje neklumpančia, tris pergales iš trijų galimų iškovojusia Rygos ekipa susitikusios „Šiaulių-Vilmers“ krepšininkės taip pat gavo progą pasisemti patirties – rygietės jas įveikė 91:66. Tarp Tramvajų ir troleibusų tresto (taip šifruojama abreviatūra TTT) lyderių buvo ir Gabija Meškonytė – vilnietė šiaulietėms atseikėjo 15 taškų.

Nuotr. G. Šiuparys

LAUŽĖ IR NULAUŽĖ. Viename mače praėjusią savaitę visgi nebuvo Lietuvos ir Latvijos dvikovos – lietuvaitės pliekėsi tarpusavyje. „MKK Panevėžys“ ir Kauno „Aistės-LSMU“ kuo puikiausiai pamena pirmąją šių dviejų komandų akistatą Kaune, kai žaliai baltos išplėšė pergalę vieno taško skirtumu. Čia, demonstruodamos kovingumą ir didžiules pastangas, po dviejų kėlinių priekyje buvo panevėžietės (30:29). Tačiau tai tėra pusė rungtynių. Antroje dalyje Karolio Abramavičiaus auklėtinės stojo į tokią gynybą, jog „Panevėžiui“ buvo sunku apskritai atlikti metimą į krepšį. Taip pat „Aistės-LSMU“ nesnaudė ir puolime – štai trečiajame kėlinyje buvo epizodas, kai kaunietės netaiklų metimą kartojo šešis kartus, kol pagaliau kamuolys atsidūrė krepšyje! Tokiu būdu jos ir nusipelnė išsivežti pergalę iš „Kalnapilio“ arenos – 67:51.

KOL UŽTEKS JĖGŲ. Po rungtynių tiek „MKK Panevėžio“ vyr. treneris Tomas Taučius, tiek išties naudingu žaidimu pasižymėjusi Goda Vašurenkaitė kone vienu balsu kalbėjo, jog antrojoje mačo pusėje ištikusią duobę galima siekti su neatsistatymu po pratęsimo pareikalavusios dvikovos su Daugpilio universitetu. Agresyvumo panevėžietėms šties pritrūko – per 37 minutes „MKK Panevėžys“ metė tik du baudų metimus. Tik pačioje pabaigoje šeimininkės pagaliau pramušė baudų metimus, tačiau tuo metu „Aisčių-LSMU“ jau ir pėdos buvo ataušusios.

VA ČIA TAI FINIŠAS. Viename mače tarpusavyje santykius aiškinosi ir latvės – Stradinio universitetas Rygoje 49:46 nugalėjo Liepojos „Liepāja/LSSS“. Tai gal ir derėtų palikti paraštėje, nepaisant išties žemo rezultatyvumo. Tačiau mačas vertas dėmesio tuo, jog po trijų kėlinių 43:27 priekyje buvo viešnios iš Liepojos. Kitaip tariant, lemiamą ketvirtį Rygos krepšininkės laimėjo rezultatu 22:3! Vos vienas taiklus tritaškis per kėlinį – tikrai ne ta suma, kurios pakaktų pergalei. Net jei ir pirmauji 16 taškų.

ANONSAS. Sezono tėkmė kuriam laikui laikinai bus kiek pristabdyta, tačiau ši savaitė dar anaiptol nebus rami – artėja septynios intriguojančios kovos. Vien ko laukia rytoj, antradienį vyksiantis Klaipėdos derbis tarp „Neptūno-Amberton“ ir LCC! Kitą dieną Rygos Stradinio universitetas mėgins pratęsti stebuklus dvikovoje su „Aistėmis-LSMU“. Pastarosios jau penktadienį, nuvykusios vos 18 kilometrų į vakarus nuo Latvijos sostinės susirems su „Jūrmalos“ krepšininkėmis, o tą pačią dieną tarpusavyje vėl nebeišsiteks ir lietuvės – Saulės mieste „Šiauliai-Vilmers“ mėgins atlaikyti „Panevėžio“ atakas. Galiausiai šeštadienį net trys latviškos ekipos bandys prasiveržti pro lietuviškas gynybines užtvaras – LCC atlaikys Daugpilio universitetą, „Neptūnas-Amberton“ priims Stradinio universitetą, o „Kibirkštis“ rungtyniaus su „Liepāja/LSSS“. Bus, ką pažiūrėti, ir už ką sirgti!