Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Lietuvos moterų 3x3 rinktinė (1-2) beveik nebeturi šansų patekti į Paryžiaus olimpines žaidynes. Kamilės Nacickaitės, Gabrielės Šulskės, Monikos Grigalauskytės ir Giedrės Labuckienės atstovaujama komanda Debrecene 12:16 nusileido Čilei (1-2).

Lietuvos komandos vienintelis šiaudas prasprūsti į ketvirtfinalį – Čekijos (1-1) pralaimėjimas Kanadai (2-0), čekėms įmetant ne daugiau nei 9 taškus.

Tokiu būdu lietuvės su 49 taškais būtų antros, palikdamos užnugaryje tiek Čilę, tiek Čekiją.

Pirmosios keturios minutės lietuvėms klostėsi tragiškai – čilietės susikrovė net 7 taškų pranašumą (8:1). Likus 3 minutėms vilties įpūtė Šulskės ir Labuckienės metimai (7:13).

Likus minutei deficitas dar labiau sumažėjo (10:14), tačiau komandą truktelti bandžiusi Nacickaitė nepataikė iš toli, o varžovės įtvirtino savo pergalę.

Norint iškovoti olimpinį kelialapį, reikia laimėti ketvirtfinalį, o tuomet net ir nesėkmės pusfinalyje atveju užtektų triumfuoti kovoje dėl trečiosios vietos ir istorinis olimpinis debiutas būtų garantuotas.

Čilės komandai šiame turnyre buvo suteiktas priešpaskutinis – 15-as – reitingas. Lietuvės buvo išrikiuotos septintos.

Lietuvos ekipai Šulskė surinko 5 taškus, Nacickaitė ir Grigalauskytė – po 3, Labuckienė – 1.