Tai, ko kiekvienas moterų krepšinio gerbėjas laukia kiekvieną sezoną, keliavo ilgai, tačiau atkeliavo. Reguliarusis sezonas baigėsi tiek „SMART WAY Moterų Lietuvos krepšinio lygos“ (SMART WAY MLKL), tiek „BioSil-Baltijos moterų krepšinio lygos“ (BioSil-WBBL) A ir B divizionuose. Atkrintamųjų varžybų kovos prasideda jau šią savaitę, komandos joms įnirtingai ruošiasi, o mes, „BasketPromo“, apžvelgsime, kas nutiko paskutinėje reguliariojo sezono savaitėje.
TIK TEORINIS SUSIPAINIOJIMAS. Žiūrovai, praėjusį pirmadienį įėję į LSMU sporto centrą, įskaitant šių eilučių autorių, galėjo kiek sutrikti. Šeimininkių teisėmis čia žaidė Latvijos U16 rinktinė, o įprastinėje savo tvirtovėje kaip viešnios rungtyniavo Kauno „Aistės-LSMU“. Dėl to tie sirgaliai, kurie į rungtynes atvyko kiek pavėlavę, žvilgtelėję į švieslentę galėjo gauti akimirkos šoką – kaip kaunietės gali būti triuškinamos nuo dvikovos pradžios?
O viskas buvo atvirkščiai – reikalus tvarkė būtent Andriaus Vaicekausko auklėtinės. Jei ne Martos Arsentjevos dvitaškis, latvės pirmajame kėlinyje apskritai būtų likusios be taškų iš žaidimo, tačiau net ir praleidus dvitaškį nereikėjo nerimauti – „Aistės-LSMU“ pirmąją dešimtinę laimėjo 31:3. Taip ramiai jos nuvairavo ir į pergalę (102:47), ir į BioSil-WBBL B diviziono reguliariojo sezono finišą be nesėkmių.
Puikią atkarpą toliau tęsė Brigita Rimkevičiūtė su 24 taškais (9/11 met., 2/2 baud.), o gimtadienio savaitės pradžią tiek sau pačiai, tiek sesei Miglei dvigubu dubliu pažymėjo Eglė Kisarauskaitė – 10 taškų ir tiek pat atkovotų kamuolių.
GERIAUSIA. Jei kaunietės viską, ką reikėjo, susirinko dar rungtynių pradžioje, tai Klaipėdos „Neptūnas-Amberton“ turėjo gerokai paplušėti. Atrodytų, kas per nesąmonė – juk „MKK Panevėžys“ buvo nugalėtas 94:65, kur čia aktyvus plušėjimas? O iš tikrųjų į didžiąją pertrauką komandos išėjo esant absoliučiai lygybei – 33:33. Visgi po ilgosios pertraukos panevėžietėms pamažu ėmė stigti jėgų, o klaipėdietės, likusios tikrai nesužavėtos savo pačių pasirodymu, įstengė duoti grąžos kaip reikiant besipriešinusioms Tomo Taučiaus auklėtinėms.
Po rungtynių visos „Neptūno-Amberton“ komandos grandys greičiausiai džiaugėsi ne tik pergale, tačiau ir geriausiomis karjeroje Justės Mockevičiūtės rungtynėmis. Šešiolikmetė puolėja pelnė 21 tašką, atkovojo 11 kamuolių ir surinko net 35 naudingumo balus, toli už nugaros palikusi savo buvusius asmeninius rekordus. Savo auklėtine didžiavosi ir Martynas Airošius, Justę pavadinęs viena talentingiausių Lietuvos krepšininkių.
NE ŠIEMET. Vartai į pergalę prieš Talino TSA/CITYTEED ekipą šį sezoną taip ir liko užrakinti „Šiaulių-Vilmers“ krepšininkėms. Antrą kartą per tris savaites su varžovėmis iš Estijos susitikusi Saulės miesto komanda išvykoje turėjo pripažinti pralaimėjimą 69:83. Nors ir ne tokiu masteliu, kaip pirmąjį kartą, rungtynių scenarijus buvo ganėtinai panašus į matytų anksčiau – Talino krepšininkės savo pranašumą įrodė tik ketvirtajame kėlinyje, iki kurio šeimininkių pranašumas siekė tik keturis taškus. Panašumų yra ir daugiau – ir tada, ir dabar TSA/CITYTEED lyderėmis buvo Sofia Kosareva (su 24 taškais) ir Kätlin Kangur (su dvigubu dubliu: 16 taškų ir 11 rezultatyvių perdavimų). Dviem dviženkliais skaičiais šiauliečių pusėje atsakė Mercy Wanyama (18 taškų, 12 atkovotų kamuolių), rezultatyviai rungtyniavo ir Agnė Černeckytė (18 taškų), tačiau to buvo maža. Po šių rungtynių tapo aišku, jog BioSil-WBBL A diviziono reguliarųjį sezoną „Šiauliai-Vilmers“ baigs šeštoje vietoje.
SAUSAI. Vilniaus „Kibirkščiai“ nereikėjo dairytis į jokias kitas vietas. Tiek SMART WAY MLKL, tiek BioSil-WBBL be pralaimėjimų žygiuojančios Egidijaus Ženevičiaus auklėtinės jau anksčiau buvo užsitikrinusios pirmąją vietą Baltijos lygos A diviziono reguliariajame sezone, tačiau tarsi pasilinksmindamos jį užbaigė taip ir nepatyrusios nė vienos nesėkmės. Nors prieš vilnietes paskutiniajame ture atsistojo Rygos TTT pajėgos, su jomis viešnios iš Lietuvos sostinės susitvarkė užtikrintai, triumfuodamos 87:67. Verta pažymėti tai, jog „Kibirkštis“ puikiai tvarkėsi su rygiečių puolimo lydere Mia Loyd – pirmą kartą ši 31 metų amerikietė šiame sezone nepelnė dviženklio taškų skaičiaus. Lietuvės šįkart ją apribojo iki 9 taškų, nors M. Loyd žaidė netrumpai, 30 minučių, o vidutiniškai iki šių rungtynių pelnydavo po 27,7 tšk. per susitikimą. Savo ruožtu „Kibirkšties“ gretose su 18 taškų rezultatyviausia žaidėja tapo Eglė Zabotkaitė.
SEPTYNI IR DEVYNI. Jei rungtynėse su „Panevėžio“ komanda smaginosi jauniausia „Neptūno-Amberton“ krepšininkė, tai žaidžiant su TSA/CITYTEED pagrindine ugnies kūrike tapo labiausiai patyrusi klaipėdiečių žaidėja. Marina Solopova ties tritaškio linija įsuko tokį vakarėlį, koks šį sezoną buvo matytas tik kartą. 26 taškus sumetusi Marina pataikė net 7 tritaškius metimus – tą patį kol kas BioSil-WBBL A diviziono sezone sugebėjo padaryti tik Sydney Taylor iš „Kibirkšties“. Tačiau ji anaiptol nebuvo vienintelė, kuri fiksavo neįtikėtinus rodiklius. Taylor Murray, nors galiausiai nesurinko nė dvigubo dublio, vaikščiojo ties trigubo dublio riba – 28 metų amerikietė įmetė 11 taškų, išdalino 9 rezultatyvius perdavimus ir perėmė net 9 kamuolius! Beje, T. Murray priklauso ir šio sezono perimtų kamuolių rekordas. Praėjusių metų spalį gynėja įstengė perimti 10 kamuolių. Prieš ką tada žaidė „Neptūnas-Amberton“? Teisingai – prieš tą patį Talino TSA/CITYTEED! Nieko keisto, jog ir tada, ir dabar M. Airošiaus treniruojama komanda susirinko pergales. Skirtumas tik tas, jog vakar klaipėdietės laimėjo gerokai didesniu skirtumu – 97:52.
BEVEIK TRIGUBAS. T. Murray nebuvo vienintelė, kuri balansavo ties galimybe susirinkti trigubą dublį. Tą patį lygiai tuo pačiu metu, tik už daugiau nei šimto kilometrų darė Sabīne Lipe. Tiesa, latvė, priešingai nei amerikietė, užsiėmė ne kamuolių vagystėmis iš varžovių, o kova baudos aikštelėje. S. Lipe atkovojo 9 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus, o rezultatyvumu netiesioginėse varžybose gerokai aplenkė savo oponentę – 26 metų puolėja įmetė 22 taškus. Tam tikra prasme netoli trigubo dublio buvo ir A. Černeckytė su 12 taškų ir 8 rezultatyviais perdavimais, tačiau trečiuoju komponentu būtų tapusios klaidos, kurių gynėja padarė aštuonias, tad nesiskaito. Šios dvi žaidėjos, kaip ir jų komandos draugės iš „Šiaulių-Vilmers“ komandos, sekmadienį galėjo džiaugtis pergale prieš „Aistes-LSMU“, kurių gretose išsiskyrė žaidžiančioji trenerio asistentė Gintarė Paulauskaitė. Puolėją varžovės dengė negailėdamos jėgų, ką rodo ir metimų statistika, tačiau neretai „Šiauliai-Vilmers“ G. Paulauskaitę stabdė ir pažeidžiant taisykles, už ką Gincė oponentėms neatleido. Kretingiškė metė 10 baudų metimų ir sėkmingai realizavo juos visus.
UŽTENKA IR VIENO PUNKTO. Vakar buvo pirmoji diena, kai prie LCC tarptautinio universiteto komandos vairo Vilius Stanišauskas stovėjo jau būdamas ne tik Klaipėdos ekipos, bet ir Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyr. treneris. Turbūt naujajam rinktinės strategui galima palinkėti daugiau tokių rungtynių šalies nacionalinės komandos trenerio poste, kaip šįkart sekėsi vadovaujant LCC ekipos žaidimui – klaipėdietės ilgai netampė trenerio kantrybės ir išvykoje 97:68 nugalėjo „Panevėžį“. LCC tarptautinis universitetas varžoves įveikė pagal kone visus statistikos parametrus. Tiesa, rezultatyviausia mačo žaidėja tapo panevėžiečių įžaidėja Gabrielė Šulskė su 21 tašku.
Įdomu tai, jog daugiausiai taškų viešnioms pelniusi Elizabete Bulāne, nors aikštelėje praleido 23 minutes, puolime iš esmės darė vienintelį dalyką. Neskaitant vieno atkovoto kamuolio ir rezultatyvaus perdavimo, vienintelė statistikos grafa, kurią E. Bulāne pildė, buvo tritaškiai metimai. Jų latvė išmetė 11, o pataikė šešis, kas, pasitelkus paprastą matematiką, sugeneravo 18 taškų.
ANONSAS. Linksmybės baigėsi. Tiek SMART WAY MLKL A divizionuose, tiek BioSil-WBBL A ir B divizionuose jau šį trečiadienį prasideda atkrintamųjų varžybų metas! SMART WAY MLKL čempionato ketvirtfinaliuose buvo suporuoti „Šiauliai-Vilmers“ ir „Aistės-LSMU“ bei LCC tarptautinis universitetas ir „MKK Panevėžys“. Kas stipresnės ir vertos kelialapio į pusfinalį, komandos aiškinsis serijose iki dviejų pergalių.
BioSil-WBBL kiekvieno epizodo kaina bus dar didesnė – ekipos kausis ne iki dviejų pergalių, o serijose iš dviejų rungtynių, todėl čia svarbus bus kiekvienas taškas. Į ketvirtfinalio dvikovas stos „Kibirkštis“ ir Rygos Stradinio universitetas, „Neptūnas-Amberton“ ir „Liepaja/LSSS“, LCC tarptautinis universitetas ir „Šiauliai-Vilmers“ bei Rygos TTT ir Talino TSA/CITYTEED.
Baltijos pirmenybių B divizione reguliariojo sezono nugalėtojos „Aistės-LSMU“ iškart pateko į finalo ketvertą, o dėl likusių trijų kelialapių varžysis „MKK Panevėžys“ ir Kauno r. „Atletas“, TTT dublerės ir Vilniaus „Uniclub Bet-Oaks“ bei Daugpilio universitetas ir Latvijos U16 rinktinė. Balsų nebepritaupysim – metas jėgas skirti palaikymui!
Alvydas Žukauskas