Nuotr.: Dainius Lukšta
Nuotr. Dainius Lukšta

Praėjusį savaitgalį vykęs SMART WAY Moterų Lietuvos krepšinio lygos (SMART WAY MLKL) B diviziono finalo ketvertas turėjo palikti neišdildomą įspūdį visiems, buvusiems Alytaus sporto ir rekreacijos centre arba stebėjusiems tiesioginę transliaciją internetu.

Dviejose akistatose iš keturių prireikė pratęsimo, tarp jų – ir finale! Vien jau to pakanka teigti, jog šis finalo ketvertas buvo vienas geriausių lygos istorijoje. Neabejoju, jog rungtynių įrašai bus peržiūrėti dar ne kartą. „BasketPromo“ jau tai darė ir dar tikrai darys ateityje. Prisiminkime tai, ko pamiršti negalėsime dar ilgai.

PAŽADAS. Po praėjusio sezono finalo, kuriame „ALYTUS-GUT.LT“ suklupo ir turėjo tenkintis sidabro medaliais, viena ilgamečių komandos lyderių Rasa Žemantauskaitė viešai pažadėjo nebaigsianti karjeros tol, kol netaps B diviziono nugalėtoja. Tam alytiškėms reikėjo pasiekti dvi pačias svarbiausias pergales sezone. Pirmiausia kelią pusfinalyje pastojo bene didžiausią staigmeną SMART WAY MLKL B divizione pateikusios Lietuvos sveikatos mokslų universiteto krepšininkės.

Kaunietės ketvirtfinalyje eliminavo praėjusių metų čempionę Vilniaus universiteto ekipą, o tai parodo paprastą dalyką – su Juliaus Venckevičiaus auklėtinėmis juokauti negalima. Pirmą kartą į finalo ketvertą patekusi LSMU komanda nesutriko ir čia bei demonstravo pavydėtiną kovingumą. Į galingą alytiškių puolimą kaunietės atsakė dar stipresniu puolimu ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 27:26, nors ne kartą turėjo ir didesnę persvarą (12:7, 19:14).

PAJUOKAVOME – UŽTEKS. Vis dėlto ilgai būti persekiojančiųjų rolėje neįėjo į finalo ketverto šeimininkių planus. Pirmiausia „ALYTUS-GUT.LT“ viską pradėjo nuo gynybos. Per likusius tris ketvirčius kartu sudėjus LSMU krepšininkės surinko mažiau taškų, nei per pirmąjį kėlinį (11 taškų antrajame, 7 trečiajame ir vos 4 ketvirtajame). Iš lėto įsibėgėdamos puolime, alytiškės po truputį krovėsi ir savo pranašumą.

Galingu dvigubu dubliu pasižymėjo Ieva Knyzienė (11 taškų, 14 atkovotų kamuolių), ties šia riba buvo ir Justina Leskauskaitė (19 tšk., 9 atk. kam.), o netgi ties trigubo dublio riba pasivaikščiojo kartą šį pasiekimą šiame sezone užfiksavusi komandos trenerė Milda Sauliūtė (12 tšk., 7 atk. kam., 9 rez. perd.). Kitoje aikštelės pusėje rezultatyvumu blykstelėjo MLKL A diviziono patirties turinčios Eva Pernavaitė (15 tšk.), Goda Ziutelytė (12 tšk.) ir Aistė Švėgždaitė (99 tšk.), tačiau to buvo maža. „ALYTUS-GUT.LT“ daugiau nei užtikrintai žengė į finalą, nugalėdamas 80:49.

Nuotr. Dainius Lukšta

NEAPSIGAUKITE. Jei pirmojo pusfinalio favorites buvo galima nuspėti gana nesudėtingai, tai su antruoju situacija buvo ne tokia paprasta. Iš pirmo žvilgsnio akivaizdžiu favoritu galėjo būti „LSU-Kaunas“, iki tol sezone nepralaimėjęs nė vieno susitikimo, tačiau tam galėjo trukdyti trys priežastys. Pirma – ne visos komandos sužaidė tarpusavyje, jas išskaidžius į dvi atskiras grupes. Antra – antrus metus paeiliui savo ekipai svarbiausiose sezono dvikovose negalėjo padėti naudingiausia MLKL B diviziono žaidėja Deimantė Žukaitė. Trečia – o kas pasakė, kad Vilniaus „Kibirkštis-VKM-MRU“ nėra pajėgi įveikti kauniečių?

Toks kokteilis iš tiesų apsuko galvą ne vienam – vedamos neįtikėtinus tritaškius laidusios Danielės Paunksnytės (viso susmeigusios net šešis tolimus metimus ir bendrai surinkusios 29 taškus) ir po krepšiu šeimininkavusios Gabijos Galvanauskaitės (15 taškų, 10 atkovotų kamuolių) kibirkštietės pirmavo didžiąją rungtynių dalį. Maža to, tolydžio skirtumas tik didėjo, kol ketvirtojo kėlinio pradžioje pasiekė ir 13 taškų atotrūkį Vilniaus komandos naudai – 64:51.

NAUJAI PRITAIKYTAS GINKLAS. Esant tokioje situacijoje net labiausiai patyrusios žaidėjos gali pradėti žvilgčioti vienos į kitas, laukdamos, kas imsis iniciatyvas. Ir tokią lyderę „LSU-Kaunas“ surado. Uliana Datsko, net ir visas rungtynes, kompensuodama D. Žukaitės netektį, žaidusi sau neįprastoje įžaidėjos pozicijoje, surinko 13 taškų kone paeiliui (įsiterpė tik Indrės Balčiūnaitės dvitaškis), ir taip kaunietės vos per keturias minutes sugebėjo išlyginti rezultatą – 66:66!

„Kibirkštis-VKM-MRU“ nė už ką neketino išleisti varžovių į priekį – galų gale pristabdžiusios U. Datsko, Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės vėl kiek padidino atstumą (70:66). Tačiau Kornelija Balčiūnaitė taip pat dar nebuvo išnaudojusi visų kozirių. Patricija Pakulytė smeigė tritaškį, apie save vėl priminė U. Datsko, ir priekyje – jau „LSU-Kaunas“: 71:70.

40+5. Pirmaujančiųjų pozicijoje kaunietės buvo ir lemiamomis minutėmis: likus žaisti 13,4 sek. praėjusių metų bronzos medalininkės pirmavo 78:75. Tačiau čia visu grožiu sužibėjo D. Paunksnytė. Pasiėmusi kamuolį nuo galinės linijos ji viena pati susitvarkė su Kauno komandos gynyba ir smeigė tiesiog idealų tritaškį – kamuolys tinklelį skrodė kiaurai! Štai tokiu būdu „Kibirkštis-VKM-MRU“ išplėšė pratęsimą. Bet ar tikrai?

„LSU-Kaunas“ turėjo dar vieną minutės pertraukėlę ir beveik dvi sekundes, kurias įstengė paversti į visai neprastą metimą. Vilniečių laimei, kamuolys, pašokinėjęs ant lanko, į jį neįkrito, ir komandoms teko žaisti dar 5 papildomas minutes. Per jas paaiškėjo, jog daugiau patirties turinčios „LSU-Kauno“ krepšininkės išsaugojo ir daugiau psichologinių bei fizinių jėgų – jos daug greičiau apsiprato su įtampa ir įgijo lemiamą pranašumą.

Ypač tuo pasižymėjo Ieva Stankevičiūtė, pataikiusi du metimus (iš viso – 23 tšk.), kuriuos drąsiai galima vadinti lemiamais. Nors „Kibirkštis-VKM-MRU“, nelyg slibinas su daug galvų, tiesiog kategoriškai atsisakydavo pasiduoti, vis priartėdama iki kovinio atstumo, galiausiai įveikti kauniečių joms vis dėlto nepavyko. 92:86 – tokiu rezultatu po metų pertraukos į finalą sugrįžo „LSU-Kaunas“.

DVIGUBAS X2. Neįmanoma atskirai neišskirti U. Datsko. Ši žaidėja, žaisdama sau neįprastoje pozicijoje, ne tik sužaidė geriausias karjeros rungtynes, bet ir užfiksavo itin retai matomą reiškinį – dvigubą dvigubą dublį. Nuaidėjus finalinei sirenai ukrainietės gynėjos sąskaitoje buvo 29 taškai ir 20 atkovotų kamuolių. Šį sezoną MLKL B divizione dvigubas dvigubas dublis, be šio mačo, buvo užfiksuotas vos penkeriose rungtynėse. Dukart tai įstengė padaryti Aurelija Jurkienė („Kretinga“), po kartą – Agnė Antanavičiūtė (Kėdainių SC), Brigita Gudelionytė („VKKM-KU-Neptūnas-Amberton“) ir Eglė Jucevičiūtė („BC 7bet“).

PASIMOKIUS. Sekmadienį prasidėjus dviems svarbiausioms sezono dvikovoms kone iškart tapo aišku, jog jokio ramaus gyvenimo nenusimato nė vienai komandai. Štai pirmasis bronzinio mačo kėlinys LSMU komandai prasidėjo lygiai taip pat, kaip ir pusfinalis: po pirmųjų dešimties minučių kaunietės 23:22 pirmavo prieš J. Štreimikytės-Virbickienės kariauną. „Kibirkštis-VKM-MRU“ savo ruožtu pademonstravo, jog mokosi ne tik iš savo klaidų, bet ir atidžiai seka varžovių pamokas. Tarsi prisiminusios, jog rungtynių baigtį prieš LSMU „ALYTUS-GUT.LT“ pradėjo spręsti antrajame ketvirtyje, Vilniaus krepšininkės darė tą patį. 14 taškų be atsako surinkusios vilnietės įstengė gana anksti pradėti diktuoti savo sąlygas – 36:23.

Visgi J. Venckevičiaus merginos sugebėjo atsipeikėti ir nepalūžti. Dar iki pertraukos jos pirmiausia pasitempė gynyboje, ką sėkmingai pratęsė ir po ilgosios pertraukos. „Kibirkštis-VKM-MRU“, surengusi minėtą spurtą, nuo jo pabaigos per šešias žaidimo minutes vos kartą pataikė iš žaidimo, kai tritaškiu pasižymėjo Dominyka Mačiekutė. Savo ruožtu per tą laiką kaunietės surinko 17 taškų ir įstengė išsiveržti į priekį – 40:39!

SŪPUOKLĖS. Jei šis signalas Vilniaus komandos gerbėjų dar galėjo ir nepasiekti, tai kitas jau turėjo pradėti kaip reikiant gąsdinti. LSMU buvo parengusi dar vieną atkarpą. Nors ji ir mažesnė, tačiau viskas prasidėjo Kauno komandai ne atsiliekant, o pirmaujant. Taip J. Venckevičiaus merginų spurtas 7:0 pakėlė kauniečių pranašumą iki 8 taškų (55:47), o laiko, nors ir daugiau nei pakankamai (kiek mažiau nei pusantro kėlinio), bendras vaizdas aikštelėje „Kibirkšties-VKM-MRU“ gerbėjų tikrai neturėjo tenkinti. Ką gi – metas sūpynėms švystelėti į priešingą pusę. Nė nesibaigus trečiajam kėliniui – 55:55! Tokios rungtynės neutraliems žiūrovams turėtų patikti be galo, o štai žaidėjoms, treneriams bei sirgaliams tai yra tikras nervų tampymas.

IKI PASKUTINIO. Amžinas svyravimas ir atkarpų kūrimas nuolatos tęstis neturėjo. Rungtynėms vykstant taip, kažkuri atkarpa, kažkuris spurtas turėjo būti paskutinis ir lemiamas. Ir galiausiai paskutinį žodį tarė „Kibirkštis-VKM-MRU“. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui rezultatas dar buvo lygus, tačiau tada įvyko lemiamas ir paskutinis spurtas 10:3.

Po jo J. Štreimikytės-Virbickienės kariauna įgijo lemiamą persvarą ir jos nebeišbarstė iki pat sirenos – 76:68. Rezultatyviomis atakomis blizgėjo Gabija Strolytė (17 tšk.), nedaug nuo jos atsiliko D. Paunksnytė (13 tšk.), o G. Galvanauskaitei užteko ir pakilti nuo atsarginių žaidėjų suolelio, jog sezonas būtų baigtas su 17 taškų, 14 atkovotų kamuolių ir naudingiausios bronzinio finalo žaidėjos titulu.

AMŽINA DVIKOVA. Kai aikštelėje susiduria „ALYTUS-GUT.LT“ ir „LSU-Kaunas“, visada galima laukti fejerverkų. Nuo tada, kai abi šios komandos pradėjo žaisti vienoje bendroje antrojoje pagal pajėgumą šalies lygoje, prabėgo dešimt metų. Per šį laiką alytiškės nepraleido nė vieno finalo ketverto, kaunietės – tik vieną. Ne kartą šios ekipos susidūrė tiek pusfinaliuose, tiek finaluose.

Vienos kitų jos negali išvengti trečius metus paeiliui: 2023-iaisiais finale „LSU-Kaunas“, net ir atsilikęs didesnę rungtynių dalį, triumfavo ir džiaugėsi auksu (69:64), o prieš metus jokių šansų varžovėms pusfinalyje nepalikęs „ALYTUS-GUT.LT“ nugalėjo 77:51. Abi komandos ne kartą džiaugėsi antrosios Lietuvos lygos auksu. Tarpusavyje finaluose šios komandos varžėsi jau dukart iki tol: 2012-aisiais triumfavo Alytus, 2023-iaisiais – Kaunas. Kas bus šį kartą? Intrigos puode buvo tiek, jog viskas tiško pro kraštus.

Į ABI PUSES. Galbūt gausiai į tribūnas susirinkę ir saviškes garsiai palaikę aistruoliai, galbūt ir kitos priežastys nulėmė tai, jog kur kas geriau rungtynėse startavo „ALYTUS-GUT.LT“. K. Balčiūnaitė buvo priversta deginti savo pirmąją minutės pertraukėlę nė nesužaidus keturių minučių, kai šeimininkės pirmavo 10:2, tačiau ir po to jos tęsė savo darbelius ir greitai pirmavo net 15 taškų skirtumu – 21:6. Situaciją ėmė keistis, kai „LSU-Kauną“ ėmė patraukti nuo atsarginių suolelio kilusios žaidėjos (beje, kaunietėms jos surinko kone pusę taškų, kai alytiškėms visų rungtynių metu – neįtikėtina – atsarginės žaidėjos nepelnė nė taško!).

Čia ryškiai suspindo Miglė Kisarauskaitė, įmetusi septynis taškus paeiliui ir priartinusi saviškes iki keturių taškų (19:23). Lėtai, bet užtikrintai kaunietės kopė į viršų ir toliau, kol po D. Pakulytės dvitaškio jau išsiveržė į priekį – 27:26. Ypač svarbi ir smagi Kauno komandos gerbėjams buvo atkarpa pačioje antrojo kėlinio pabaigoje. Jau iki tol spurtavęs 10:0, „LSU-Kaunas“ per paskutines 80 kėlinio sekundžių dar pridėjo šešis taškus ir į rūbinę išėjo ne tik pirmaudamos, bet ir tai darydamos gana apčiuopiama persvara – 37:30. Viskas galėjo baigtis net ir dviženkle persvara, tačiau paskutinę sekundę išmestą laisvą D. Pakulytės tritaškį lankas išspjovė.

SUGRĮŽIMAS. Ko nepavyko padaryti antrajame kėlinyje, buvo pasiekta trečiajame. Po I. Balčiūnaitės ir I. Stankevičiūtės taškų „LSU-Kaunas“ pirmavo ne šiaip dviženkle, tačiau 12 taškų persvara (44:32). Vis dėlkto „ALYTUS-GUT.LT“ – ne ta komanda, kuri taip lengvai sudėtų ginklus. Turėdamos itin patyrusią sudėtį, alytiškės įstengė įklampinti varžoves į gynybinius spąstus, pasitikdamos priešininkes iš labai arti.

Per šešias minutes kaunietės pelnė vos tris taškus (iš toli pataikius D. Pakulytei), ir tokiu būdu priartėjo iki minimumo – 54:55! To nebuvo gana. K. Balčiūnaitė vėl buvo priversta pakviesti savo auklėtines pasitarimui, I. Knyzienei išmaudžius net dvi viešnių žaidėjas ir į priekį išvedus jau Alytaus komandą (58:57).

NEGI IR VĖL? Neįtikėtina drama tęsėsi ir toliau. Iki pat finalinės ketvirtojo kėlinio sirenos nuo to momento (likus žaisti dar daugiau nei pusę kėlinio) komandų niekada neskyrė daugiau, nei du taškai! „Rekordinę“ persvarą įgijo „LSU-Kaunas“ po D. Pakulytės tritaškio nuo lentos likus kiek daugiau nei minutei (64:62), tačiau jau atsakomojoje atakoje lygybę po Amalijos Pašajevaitės perdavimo atstatė J. Leskauskaitė. Dar vienas D. Pakulytės bandymas iš toli buvo nesėkmingas, tačiau ir alytiškių bandymas įmesti kamuolį I. Knyzienei baigėsi klaida, ir taip paskutinį šansą rungtynes užbaigti be pratęsimo įgijo „LSU-Kaunas“.

Viešnios viską patikėjo į U. Datsko rankas – pusfinalio didvyrė lemiamą sezono ataką turėjo regzti viena prieš vieną. Kauniečių legionierė sugebėjo pranerti pro A. Pašajevaitės ir M. Sauliūtės tarpą ir kiek arčiau nei nuo baudų metimo linijos išsimetė neprastą metimą. Visgi jis skriejo pro šalį, ir taip tapo aišku – norint išsiaiškinti, kas taps stipriausia šio sezono SMART WAY MLKL B diviziono komanda, prireiks pratęsimo.

ALYTUS. Jei jau daugiau nei pusę ketvirtojo kėlinio komandų neskyrė iš esmės niekas, ką jau kalbėti apie nervų karą, kuris gali užvirti pratęsime? Būtinai reikia kuo anksčiau griebti pirmaujančios komandos rolę ir jos nepaleisti. Tai padarė ir pratęsime išties geriau sužaidė aikštelės šeimininkės. J. Leskauskaitei ir Patricijai Pakulytei apsikeitus taikliais dvitaškiais, nervų šaltumą vėl demonstravo I. Knyzienė.

Iš pradžių alytiškių vidurio puolėja šaltakraujiškai sumetė abi baudas, o vėliau perėmė kauniečių iš užribio perduotą kamuolį ir pabėgusi į priekį pasiuntė Alytuje susirinkusią publiką ekstazės link – 70:66. Kažkuo panašiu „LSU-Kaunas“ atsakyti nebeįstengė. Dvi iš eilės viešnių atakos baigėsi klaidomis, o kai kitoje aikštelės pusėje A. Pašajevaitė pasižymėjo metimu iš vidutinio nuotolio ir į gynybą grįžo su plačia šypsena veide, viskas iš esmės buvo nuspręsta. 72:66 ir „ALYTUS-GUT.LT“ prie 2003, 2012, 2017, 2018, 2019 ir 2022 m. iškovotų aukso medalių pridėjo dar vieną – septintąjį titulą klubo istorijoje!

Toks finalo ketvertas vien jau žaidybine ir intrigos prasme – tiesiog svajonė bet kuriam krepšinio gerbėjui. Ačiū visiems, kurie visą šį sezoną buvote su SMART WAY MLKL B divizionu!

Alvydas Žukauskas

Komentarai:
Ši naujiena dar neturi komentarų. Būk pirmas, išreiškęs savo nuomonę!
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.