Nuotr.: V. Petrikas

Pirmoji MultiGyn Moterų krepšinio Baltijos šalių čempionato ketvirtfinalio akistata tarp Klaipėdos „Fortūnos“ ir Kauno „Aisčių-LSMU“ prasidėjo kiek netikėta uostamiesčio komandos pergale.

Foto galerija

Reguliarųjį sezoną septintoje vietoje užbaigusios Viliaus Stanišausko auklėtinės namuose kaunietes patiesė 82:74 (29:18, 25:21, 6:20, 22:15).

Rungtynes užtikrintai pradėjusi „Fortūna“ situaciją savo rankose tvirtai laikė jau po pirmųjų dviejų kėlinių, kuomet pirmavo 54:39.

Vis tik po ilgosios pertraukos „Aistės-LSMU“ į savo krepšį praleido vos 6 taškus ir prieš prasidedant lemiamam ketvirčiui savo deficitą nurėžė iki minimumo – 59:60.

Ketvirtajame kėlinyje rungtynės vyko taškas į tašką ir jam įpusėjus po taiklaus Gretos Tamašauskaitės tritaškio, „Fortūnos“ pranašumas ir vėl tesiekė tašką (71:70).

Vis tik tuomet Ligita Tamutytė pelnė taškus su pražanga, Andra Gabalytė ir Lina Mikelevičienė pataikė po dvitaškį, o Agnė Černeckytė, prasidėjus paskutinei minutei, pridėjo dar vieną dvitaškį ir 9:1 spurtavusios šeimininkės nutolo nepavejamai – 80:72.

„Fortūną“ į pergalę vedė L. Tamutytės ir L. Mikelevičienės duetas. L. Tamutytė per 35 minutes pelnė 20 taškų (8/13 dvit., 0/2 trit., 4/7 baudos), atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius pardavimus, kartą suklydo, išprovokavo 7 pražangas bei surinko 19 naudingumo balų.

Tuo metu L. Mikelevičienė taip pat įmetė 20 taškų (5/10 dvit., 2/5 trit., 4/6 baudos), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius pardavimus, triskart suklydo bei mačą baigė su 11 naudingumo balų.

Atsakomoji dvikova Kaune vyks jau šeštadienį 15 val. Kaunietėms, norint patekti į kitą etapą, bus privalu laimėti bent jau 9 taškų persvara.

„Fortūna“: Ligita Tamutytė (8/13 dvit.) ir Lina Mikelevičienė (5/10 dvit.) po 20, Agnė Černeckytė 16 (5/8 dvit.), Andra Gabalytė 15.

„Aistės-LSMU“: Greta Tamašauskaitė 19 (3/6 trit.), Daugilė Šarauskaitė 17 (8/12 dvit., 13 atk. kam.), Milda Sauliūtė 9.