Nuotr.: Augustas Didžgalvis

Debiutinės Baltijos moterų lygos finale Rygos TTT komandai kovą davusios Kauno „Aistės-LSMU“ tenkinosi sidabro medaliais. Roko Kondratavičiaus treniruojama ekipa „Ryto“ arenoje vykusio turnyro finale 62:76 (22:23, 9:20, 14:16, 17:17) nusileido čempione tapusiai Latvijos ekipai.

Foto galerija

Martino Zibarto vadovaujamos latvės Baltijos čempionate laimėjo visas 18 sezono rungtynių.

Naudingiausia krepšininke buvo pripažinta TTT legionierė Sheylani Peddy, finale kaunietėms atseikėjusi 6 iš 7 mestų tritaškių ir pelniusi 20 taškų. 20-metė amerikietė per 31 minutę taip pat dar perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei užfiksavo 23 naudingumo balus.

Kartu su ja į simbolinį penketą pateko Kauno „Aisčių-LSMU“ vidurio puolėja Daugilė Šarauskaitė, TTT aukštaūgė Aija Brumermane, Vilniaus „Kibirkšties“ lyderė Gabija Meškonytė ir Talino „Ulikool“ vedlė Kati Rausberg.

Pirmajame kėlinyje iš karto į priekį šovusi TTT ketvirčio viduryje buvo priekyje 15:4, tačiau paskui „Aistės-LSMU“ surinko net 11 taškų be atsako ir neleido varžovėms tvirtai paimti kontrolės į savo rankas – 17:18. Didesnį pranašumą Latvijos čempionė susikūrė prieš pat ilgąją pertrauką, kada finišavo atkarpa 8:1 ir pirmavo 43:31.

Besibaigiant trečiajam kėliniui, po Maros Motės dviejų taškų su pražanga viešnių iš Latvijos sostinės persvara pasiekė rekordinę atžymą 56:37. Prieš paskutinį ketvirtį „Aistės-LSMU“ deficitą sumažino iki 45:59, tačiau per paskutinę 10-ies minučių atkarpą priartėti per vienženklį taškų skaičių nebesugebėjo.

D. Šarauskaitė per 36 minutes į savo sąskaitą įrašė dvigubą dublį – 11 taškų (5/11 dvitaškiai, 1/3 baudos) ir 11 atkovotų kamuolių. Pusfinalyje su Talino „Ulikool“ ji įmetė 18 taškų, sugriebė 17 kamuolių ir užfiksavo 38 balų naudingumą.

„Aistės-LSMU“: Daugilė Šarauskaitė (11 atk. kam.) ir Karolina Kazočiūnaitė – po 11, Kristė Druskytė 10 (8 atk. kam., 5 rez. perd.).

TTT: Sheylani Peddy 20 (6/7 trit.), Ieva Pulvere 13, Aija Brumermane 10.