Nuotr.: Vainius Sodeika
Nuotr. Vainius Sodeika

Šeštadienį Europos moterų krepšinio lygoje (EWBL) „Kibirkštis-MRU“ (1-1) įveikė Slovakijos „Piestanske Cajky“ (1-1) ekipą, tačiau sekmadienį nusileido turo šeimininkėms. Vilnietės rezultatu 45:65 (13:16, 13:11, 12:26, 7:12) nusileido „Zabiny Brno“ (2-0) krepšininkėms.

Daugiausia pataiko: Camille Droguet

Lietuvės varžosi A grupėje, kurią sudaro 6 komandos: „Kibirkštis-MRU“, „Zabiny Brno“, „Piestanske Cajky“, „Olimpia Grodno“, „Horizont“ ir „Samara“. Po pirmojo turo vilniečių sąskaitoje pergalė ir pralaimėjimas.

„Kibirkšties-MRU“ klubas sekmadienio popietę stojo į kovą prieš Čekijos klubą. Nors vakar, pasak G. Kievino, komanda pirmoje rungtynių pusėje žaidė šviežios, užsivedusios, žaidimo planą vykdė pagal Sandros Linkevičienės atliktą analizę, sekančią dieną pasimatė žaidėjų nuovargis.

Pirmasis kėlinys vilnietėms prieš „Zabiny Brno“ komandą atrodė klampus. 5 ketvirčio minutes krepšininkės nerado teisingų sprendimų puolime ir sugebėjo surinkti vos 4 taškus (4:12), tačiau keli sėkmingi epizodai gynyboje, Camilles Droguet tolimas šūvis, Eglės Zabotkaitės vidutinis metimas, leido priartėti ir kvėpuoti varžovėms į nugarą. Pirmąjį ketvirtį G. Kievino auklėtinės užbaigė turėdamos 3 taškų deficitą (13:16).

Antrajame kėlinyje scenarijus panašus – sostinės ekipos žaidėjoms pusę kėlinio niekaip nepavyko stabilizuoti žaidimo, rasti idėjų puolime. Livijos Sakevičiūtės keli taiklūs metimai, Karolinos Kazočiūnaitės trijų taškų metimas ir Justinos Miknaitės dvitaškis priartino komandą iki minimalaus deficito (26:27).

Po ilgosios pertraukos „Kibirkšties-MRU“ komanda kilo į šturmą ir persverė rungtynių rezultatą savo naudai 30:27, tačiau neilgam. Varžovės rado, kuo atsakyti ir surengė spurtą, kurio metu pelnė 9 taškus paeiliui (30:36), kas supykdė Vilniaus ekipos vyr. trenerį, kuris buvo priverstas stabdyti žaidimą. Po pasitarimo sumažinti atotrūkio nepavyko, kėlinį lietuvės pralaimėjo 12:26 (38:53).

Lemiamame kėlinyje „Kibirkštis-MRU“ turėjo komplikuotą užduotį – panaikinti 15 taškų deficitą. Deja, krepšininkėms per likusias 10 žaidimo minučių atsilikimo sumažinti nepavyko. Rungtynės baigėsi rezultatu – 45:65.

Rezultatyviausiai Lietuvos gretose rungtyniavo L. Sakevičiūtė, kuri pelnė 11 taškų, atkovojo 4 kamuolius, 7 kartus suklydo ir surinko 6 naudingumo balus.

„Kibirkštis-MRU“: L. Sakevičiūtė 11, K. Kazočiūnaitė ir J. Miknaitė po 8.
„Zabiny Brno“: B. Holmes 18, N. Stoupalova 11, M. Grigalauskytė 8.

Artimiausios „Kibirkšties-MRU“ rungtynės EWBL ture numatomos sausio 10-12 dienomis. Tai bus jau trečiasis EWBL turas, kuris įvyks Lietuvoje, Vilniuje. Į Lietuvą atvyks varžovės iš Rusijos bei Baltarusijos.

B grupėje varžosi: Latvijos klubas „Liepaja“, Baltarusijos klubas „Tsmoki-Minsk“, Slovakijos klubas „Young Angels“, Čekijos klubas „SBS Ostrava“, Rusijos klubai „Nika Syktyvkar“ bei „Rostov Don SFEDU“.