Ištisus metus kurtas dokumentinis filmas „Legendinė Viktorija“ šią savaitę išvydo dienos šviesą. Jo premjeroje, skirtoje Kauno „Aisčių“ klubo 30-mečiui, dalyvavo ne viena moterų krepšiniui nusipelniusi asmenybė.
Sukvietė bendražygius
Praėjusį sezoną švęstą gražų jubiliejų prisimenantis Kauno „Aisčių-LSMU“ klubas surengė iškilmingą 2024-2025 metų sezono atidarymą. Ta proga buvo pristatytas filmas „Legendinė Viktorija“. Jame įdomiai atskleidžiama klubo istorija, pasakojama apie iškiliausias asmenybes.
Į filmo premjerą Krepšinio namuose susirinko Lietuvos krepšinio federacijos vadovai, garsūs treneriai Algirdas Paulauskas, Vladas Garastas, krepšinio veteranai bei dabartiniai specialistai. Ypatingo dėmesio sulaukė „Aisčių-LSMU“ klubui nusipelnę buvę ir dabartiniai steigėjai bei rėmėjai.
Prieš filmo premjerą dabartinis klubo vadovas Petras Aleksonis bei prezidentas Vytas Snarskis trumpai apžvelgė „Aisčių“ istoriją bei paatviravo apie dabartines realijas. Pasak jų, vienintelis Kauno moterų krepšinio klubas Moterų lygos A divizione be LKF ir rėmėjų, tokių kaip Rolandas Malaiška bei daugelis kitų, indėlio, ko gero, neišgyventų.
Atskirą padėką pašnekovai skyrė dabartinėms komandos narėms bei treneriams, kurie patikėjo klubo vizija ir sutiko užsivilkti komandos marškinėliais ne pačiu lengviausiu metu.
Už skaičių – pasišventę žmonės Visoms žaidėjoms buvo įteiktos simbolinės dovanos, o likusiems svečiams malonia dovana tapo pati filmo premjera.
„Tie 30 metų nėra vien tik skaičiai. Už jų stovi daug žmonių, begalė noro ir energijos, netgi pasiaukojimo. Filme pakalbinome 22 asmenybes, nusipelniusias mūsų klubui, tačiau jei būtų neribojęs laiko formatas, nesunkiai būtume surinkę ir šimtą mums padėjusių žmonių“, – vardino P. Aleksonis.
Renginyje kalbėjęs LSMU rektorius Rimantas Benetis patikino, jog ši aukštoji įstaiga, kurios pavadinimas atsispindi komandos pavadinime, ir toliau padės „Aistėms“. Savo ruožtu, LKF prezidentas Mindaugas Balčiūnas, apžvelgdamas šlovingą klubo istoriją, pabrėžė, jog buvusios „Viktorijos“ bei dabartinių „Aisčių“ klube išaugo daugybė žinomų krepšinio trenerių, žaidėjų, vadybininkų bei kitų sričių specialistų.
„Šio klubo socialinė reikšmė yra didžiulė, todėl ir jo ateitis yra šviesi. Juo labiau, jog moterų krepšinis dabar yra absoliutus LKF prioritetas. Juk ne veltui mūsų šaliai patikėtas 2027 metų Europos čempionatas“, – dėstė M. Balčiūnas.
Trofėjų gausa
Per 30 metų veiklos laikotarpį kauniečių trofėjų lentynos priglaudė nemažai garbingų apdovanojimų. Klubo istorija prasidėjo 1993 m. prie tuometės LKKA įsteigus „Viktorijos“ ekipą. Komanda iškart pateisino savo pavadinimą ir ėmė skinti pergales ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinėse arenose. Jau pirmaisiais sezonais laimėti Lietuvos ir Baltijos čempionatai, nužygiuota iki prestižinio L.Ronchetti taurės turnyro ketvirtfinalio.
Klubo įkūrėjui Vydui Gedvilui drauge su bendražygiais ir rėmėjais į komandą pavyko privilioti tuo metu dar būsimąsias moterų krepšinio žvaigždes Liną Dambrauskaitę, Rasą Kreivytę, Jurgitą Štreimikytę, seses Jurgitą ir Anetą Kaušaites, Redą Aleliūnaitę ir daugelį kitų. Vėliau jos sudarė šalies rinktinės, 1997 m. sensacingai laimėjusios Europos čempionatą Budapešte, pagrindą.
Vėliau, politiko Stanislovo Buškevičiaus siūlymu, pakeitusios pavadinimą į tautiškesnį, „Aistės“ tęsė pergalių seriją. Iš viso per 30 metų kaunietės net 21 kartą kopė ant Lietuvos pirmenybių prizininkų pakylos, vienuolika sykių laimėjo Baltijos lygos medalius, du kartus kėlė į viršų Karalienės Mortos taurę, šešis sezonus kovėsi Europos taurių turnyruose.
Nuotaikingą renginį Krepšinio namuose užbaigė filmo premjera, o jame dalyvavę svečiai dar ilgokai dalinosi prisiminimais apie buvusius ir laukiančius „Aisčių-LSMU“ žygius.
kaunodiena.lt