Nuotr.: V. Selivončikas

Praėjusio sezono finalo pakartojime Viktorija Balaban surengė tikrą šou ir jos vedamas Klaipėdos „Neptūnas-Amberton“ (7-1) iškovojo 7 pergalę. Martyno Airošiaus auklėtinės savo aikštėje 94:79 (22:26, 29:23, 23:17, 20:13) įveikė Vilniaus „Kibirkštį“ (3-2).

Klaipėdietėms Balaban per 34 minutes pelnė 29 taškus (6/10 dvit., 4/7 trit., 5/6 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 30 naudingumo balų.

29
30
4
60%
6/10

„Kibirkštis“ pradėjo susitikimą pelnydamos 7 taškus be atsako ir kontroliavo rungtynes daugiau nei pusantro kėlinio.

Tačiau net 9 tritaškius iš 18 realizavusios šeimininkės visgi laimėjo laimėjo pirmąją mačo pusę vieno metimo persvara (51:49).

Atkakli kova tęsėsi ir komandoms grįžus po pasitarimo per ilgąją pertrauką, nors klaipėdietės trečiojo ketvirčio pabaigoje įgijo didesnį pranašumą (74:66).

Per paskutines 10 minučių „Neptūnas-Amberton“ gerai dirbo gynyboje ir užtikrintai įtvirtino pergalę – 94:79.

Klaipėdietės vertėsi vos 7 žaidėjų rotacija ir rungtyniavo be Brigitos Sinickaitės, Saulės Mikelionytės, Uliana Datsko ir Justės Mockevičiūtės. Vilnietėms nepadėjo Morgan Pullins ir Viktorija Babyč.

Pralaimėtojų gretose Livija Sakevičiūtė per 30 minučių surinko 12 taškų (3/8 dvit., 1/2 trit., 3/5 baud.), 3 atkovotus kamuolius, 8 rezultatyvius perdavimus ir 18 efektyvumo balų.

„Pagrindinis pranašumas šiandien buvo gynybų keitimas, nors „Kibirkštis“ yra aukšto lygio komanda ir prisitaikė. Pradėjome rungtynes gerai ir ant tos bangos nuvažiavome visas likusias rungtynes“, – dėstė „Neptūno-Amberton“ strategas Airošius.

„Neptūnas-Amberton“: Viktorija Balaban 29 (6/10 dvit., 4/7 trit., 5/6 baud., 6 atk. kam., 4 per. kam., 4 kld., 30 naud.), Marina Solopova 22 (3/7 trit., 7/9 baud., 5 rez. perd., 3 per. kam., 25 naud.), Maria Delgado 21 (4/7 trit., 5/6 baud., 4 rez. perd.), Rūta Stipra 14 (4/7 dvit., 13 atk. kam., 7 rez. perd., 29 naud.).

„Kibirkštis“: Eglė Zabotkaitė 17 (3/5 trit., 4/8 baud.), Gabrielė Šulskė 16 (3/8 dvit., 2/3 trit., 5 atk. kam., 4 kld.), Livija Sakevičiūtė 12 (3/8 dvit., 8 rez. perd.), Dalia Donskichytė 10 (5/8 dvit., 0/5 trit., 5 rez. perd., 3 per. kam.), Taisiia Udodenko 9.